מאמרים - בריכות שחייה על גג הדפסה מאתר מאמרים

בריכות שחייה על גג

נכתב על ידי מירב nhrc

[ הדפסת המאמר ]

אין דבר מפנק יותר משחיה או מהשתכשכות בבריכה ביום קיץ לוהט, המאפיין את חודשי הקיץ החמים של האקלים הישראלי. בריכת שחיה אינה מתאימה רק לבתים פרטיים, אלא ניתן למקמה גם על גג משותף או בדירת פנטהאוז. בריכות שחיה על גג בניין כוללות אתגרים ייחודיים ומצריכות היתר מיוחד מהרשות המקומית בה נמצא הבניין. למשל, האתגר בפרויקט הזה של בריכה על גג היה לתכנן בריכה במידות המקסימליות ששטח הגג מאפשר, אבל בלי לוותר על הבטיחות שמספק כיסוי חשמלי ועל האסתטיקה שבמפלס מים גבוה המאופיין ע"י בריכות עם תעלת גלישה...


מהם שיקולי הבטיחות שיש לקחת בבניית בריכות שחיה על הגג?


כיוון שבריכת שחיה על הגג היא מבנה קבוע המצריך היתר מיוחד מהרשות המוניציפלית, ומשקלה של הבריכה עשוי להגיע אפילו לטון ומעלה לכל מ"ר, קיימים הרבה שיקולים בטיחותיים הקשורים להקמתה, ביניהם ניתן למנות: 
    • בדיקה של יכולת המבנה לשאת את משקלה של הבריכה. מרבית הבתים המודרניים החדשים חזקים מספיק, ובניינים אחרים משנת 1990 יכולים לעבור התאמה מיוחדת על מנת שיוכלו לשאת את משקלה של הבריכה, מבלי לסכן את יציבות המבנה.

    • גידור הבריכה באופן שילדים קטנים לא יוכלו ליפול לתוכה ללא השגחה. מרבית התקנות כיום מחייבות גידור של בריכה בכל מקום שבו גובה המים הוא מעל 60 ס"מ בגדר שגובהה הוא 110 ס"מ ומעלה.

    • בריכת שחייה על הגג עשויה להיות גם מוקד רעש לשכנים, ולכן בתנאים מסוימים יש לבנות קיר אקוסטי על מנת שימתן את עוצמת הרעש.

    • יש לקבוע שטחים בעלי מרקם המונע החלקה בסביבת הבריכה, במיוחד כאשר מדובר בבריכה על הגג, ולהרחיק את הבריכה מדפנות הגג ככל הניתן.

 מי יכול להשיג את האישורים הנדרשים להקמת הבריכה על הגג?


 אמנם הדרישות משתנות בין הרשויות העירוניות בארץ, אך כולן מחייבות היתרי בנייה לאחר ביקורת ותכנון קפדני של מהנדס אזרחי. ישנם פרוייקטים מאתגרים במיוחד, כגון מבנים ישנים יותר המצריכים שינוי של תשתית המבנה כולו על מנת שניתן יהיה לקבל אישור לבניית הבריכה על הגג, גג מחולק המשותף בין כמה דירות, או גג הכולל מספר מפלסים.


נשמח לעמוד לשירותכם בתכנון של בריכות שחייה בלתי שגרתיות ומאתגרות בהקמתן, כמו גם בביצוע של פרויקטים הנדסיים מסובכים – משלב התכנון והכנת הדמיות תלת מימד מפורטות (טכניות או ריאליסטיות של מבנה הבריכה וסביבתה), הכנת המסמכים הדרושים לקבלת היתרי הבנייה מהרשויות השונות - כולל הגשה וטיפול באישורי רשויות - משרד הבריאות, היתרי בנייה וכו', ועד להקמת הבריכה בפועל.

אודות הכותב:

ג.ש. בינוביץ' - תכנון, ייעוץ והקמת בריכות שחייה ציבוריות ופרטיות 
שאלות? התקשרו לטל': 08-8674247 או מוזמנים לשלוח לנו מייל info@binovitch.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il