מאמרים - איך להתכונן לקראת ועדה להפסקת הריון - מה חשוב לדעת? הדפסה מאתר מאמרים

איך להתכונן לקראת ועדה להפסקת הריון - מה חשוב לדעת?

נכתב על ידי אבי דוידי

[ הדפסת המאמר ]

כל אישה המבקשת לעבור הפסקת הריון בישראל נדרשת בקבלת אישור הועדה להפסקת הריון, החוק אינו מאפשר ביצוע הפלות ללא אישור של הוועדה. מול הוועדה תוכלו לעמוד במרפאות ממשלתיות ובמרפאות פרטיות, חברי הוועדה הם : רופא פנימי, רופא גניקולוג, רופא עם הכשרה פסיכיאטרית ונציג של הלשכה הסוציאלית (לרוב עובדת סוציאלית). החוק קובע כי חייבת להיות לפחות אישה אחת בין חבר הוועדה.


אלו מסמכים יש להציג בפני הוועדה?


על האישה העומדת מול הוועדה להציג תעודת זהות ומסמכים המעידים על מצבה הבריאות ועל ההיריון. את המסמכים הרפואיים המוכיחים כי את בהיריון תקבלי מרופא הנשים, אם מדובר בהפלה המתבצעת עקב בעיה בהיריון או סיכון בריאותי לאישה בהמשך ההיריון יש להציג מסמכים מתאימים. העמידה מול הוועדה להפסקת הריון דורשת תשלום.  


מדוע קובע החוק חובת עמידה בפני הוועדה?


מטרת הוועדה להפסקת הריון היא בחינת רצונה של המטופלת להפסק את ההיריון תוך הבנת ההשלכות של הדברים. הוועדה בוחנת האם זוהי הפסקת הריון מתוך מניעים שכלתניים ולא מתוך לחצים המופעלים על ידי הסביבה. הוועדה מציגה בפני האישה את אפשרויות הפסקת ההיריון העומדות בפניה : הפלה בכדורים או גרידה. נציין כי במקרים של הפסקת הריון לאחר שבוע 24 יש לפנות אל וועדה מיוחדת העוסקת בהפסקת הריון בשלבים מתקדמים.


באלו תנאים תקבלו את אישור הוועדה?


הפסקת הריון מאושרת במקרים של גיל צעיר של האישה או לחילופין גיל מאוחר בו ישנה סבירות גבוהה למומים. כאשר מדובר בהריון כתוצאה של יחסים בכורח או מעשה פשע תאשר הוועדה את הפסקת ההיריון. גם מקרים בהם מדובר בהיריון מחוץ לקשר נישואין ישנה סבירות גבוהה לקבלת אישור לביצוע ההליך. סבירות גבוהה למומים אצל העובר או סיכון בריאותי לאישה בהמשך ההיריון יהיו גם כן גורמים לאישור ההפלה.


כמה עולה לעמוד בפני הוועדה?


פנייה אל הוועדה להפסקת הריון כרוכה בתשלום של כ-400 שקלים, בהמשך תתבקשי לשלם בעבור הפסקת הריון בעזרת כדורים כ-1800 שקלים, הליך של גרידה עולה כ-2500 שקלים עד 3500 שקלים. קופת חולים מכסה את הפסקת ההיריון במקרים של הריון מתחת לגיל 19, הריון הנובע מיחסים בכורח, הריון המסכן את בריאות האישה, הריון של עובר עם מום. כאשר מדובר בהיריון במהלך השירות הצבאי הצבא יממן את ההפלה. הפסקות הריון ניתן לבצע בבית חולים ציבורי או בבית חולים פרטי, יש להקפיד לבצע את ההליך במוסד רפואי מוכר, כך ניתן יהיה לצמצם משמעותית את הסיכונים. 

אודות הכותב:

מרפאה פרטית לביצוע הפסקת הריון עם רופאים מומחים. 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il