מאמרים - טיפים לבחירת מעקה הזכוכית המתאים למדרגות פנים הדפסה מאתר מאמרים

טיפים לבחירת מעקה הזכוכית המתאים למדרגות פנים

נכתב על ידי יניב דוד

[ הדפסת המאמר ]

מעקות זכוכית למדרגות הם טרנד מודרני המתאים למגוון סגנונות עיצוב פנים. כיצד לבחור את מעקה הזכוכית המתאים לבית? חמישה טיפים שיעזרו לכם בבחירת המעקה:


לבחור מעקה תקני


התקן הישראלי מחייב התקנת מעקה במדרגות, הנחשבות למקום שבו קיימת אפשרות נפילה. בנוסף, חובה להתקין מאחז יד נוח לאחיזה.


התקן קובע תנאים לתקינות מעקות. על פיו, על מעקה מדרגות להיות בגובה של מינימום 90 ס"מ מגובה המדרך (המדרגה), כשהרווחים בין לוחות המעקה אינם עולים על 10 ס"מ.


התקן מתייחס גם לזכוכית המעקה. הזכוכית התקנית היא טריפלקס, זכוכית רבודה, המורכבת משתי שכבות שמודבקות זו לזו על מנת למנוע התפזרות הזכוכית במקרה של שבירתה. מומלץ כי הזכוכית תהיה מחוסמת, וכך גם עמידה יותר בפני פגיעות.


שקיפות וצבע


לזכוכית מעובדת מראה עכור מעט, שנובע מרכיבי מתכות. באמצעות עיבוד מיוחד אפשר להשיג את המראה השקוף והאיכותי, זכוכית שקופה מסוג 'קליר' יקרה יותר אך יוקרתית יותר.


אבל, שקיפות אינה חובה במעקה זכוכית. לחומר תכונות דקורטיביות נוספות כגון  דקיקות ומבנה מבריק וחלק. טכניקות עיבוד וצביעה שונות מאפשרות לעצב את פני הזכוכית במגוון אופנים, אפשר לבחור במעקה המתאים מתוך מגוון מעקות זכוכית צבעוניים, שקופים חלקית ואטומים.


מיקום המעקה


זכוכית יכולה להחזיר אור ולכן חשוב למקם את מעקה הזכוכית בזווית שבה הוא אינו גורם לסנוור על ידי אור טבעי או תאורה מלאכותית. אפשר למנוע סנוור על ידי בחירת זכוכית שאינה שקופה לחלוטין או בזכוכית המצופה נגד סנוור.


מסגור מעקה זכוכית


זכוכית היא חומר נוח לעיבוד המשתלב עם מגוון חומרי גלם אחרים. חומרי הגלם המועדפים למעקות זכוכית הם נירוסטה שהיא חומר קל משקל ונוח לתחזוקה, אלומיניום שבדומה לנירוסטה שומר על מראה מתכתי ומבריק, אך נחשב ליקר יותר, עץ, שהוא חומר גלם מסיבי המתאים לסביבה בה הטמפרטורות נמוכות ויציבות, וברזל שאיתו אפשר לעצב מגוון עצום של מעקות, אך יש לתחזקו בקביעות.  


את מסגרת המעקה אאפשר לתכנן כך שתדגיש את הזכוכית ותבליט את גרם המדרגות, או לטשטש את שקיפות הזכוכית באמצעות מסגרת כבדה ומודגשת.


ניקוי מעקה הזכוכית


בבחירת מעקה למדרגות יש להביא בחשבון את ניקוי הזכוכית ומסגרת המעקה.
  • ניקוי מסגרת המעקה: חומרי גלם שאינם דורשים ניקוי רב הם פלדות אל-חלד. חומרים אלה אפשר לנקות באמצעות חומר ניקוי עדין ולהבריק באמצעות מטלית יבשה.
  • עץ הוא חומר הדורש תחזוקה קבועה, יש לנקות אותו מכתמים ולשמן או לצבוע מדי תקופה.
  • על ברזל יש להגן מפני חלודה, ולצבוע מדי תקופה.  • ניקוי זכוכית: לניקוי המעקה אפשר להשתמש בחומר מיוחד ובמטלית רכה ומיוחדת המשמשים לניקוי זכוכיות. אפשר לבחור בזכוכית דוחה כתמים, אותה אפשר לנקות באופן הפשוט ביותר. לאחר הניקוי חשוב לייבש את משטח הזכוכית על מנת להסיר את הכתמים היבשים שנותרו.

אודות הכותב:

ככתב של PRnews , אני מאוד גאה על מתן מידע אמין ואיכותי על הנושאים האהובים שלי: תעשיית המשחקים המקוונת, בריאות ופנאי. התשוקה שלי לתעשייות האלו גרמה לי להיות כותב וחוקר מנוסה.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il