מאמרים - אוסטאופתיה טיפול ידני בכאבים ובדלקות הדפסה מאתר מאמרים

אוסטאופתיה טיפול ידני בכאבים ובדלקות

נכתב על ידי יניב דוד

[ הדפסת המאמר ]

אוסטאופתיה, המבוססת על טכניקות אלטרנטיביות לאבחון ולטיפול בבעיות ומגבלות תנועה, מסייעת באופן יעיל גם למטופלים הסובלים מבעיות רפואיות אחרות, כגון הפרעות במערכת העיכול או דלקות אוזניים. הפרעות אלו נגרמו, על פי האוסטאופתיה, בשל לחץ לא תקין על השלד ועל הרקמות הרכות. הלחץ מונע זרימה תקינה של נוזלי דם ולימפה ויוצר מצבים פתולוגיים באברים הקרובים לאזור הפגוע ובאברים אחרים בגוף.


תהליך הטיפול באוסטאופתיה


תהליך הטיפול כולל שלבי אבחון וריפוי המבוצעים בידי מטפל מוסמך או בידי רופא אוסטאופת. האבחון, המבוסס על ידע מדעי בתחומי אנטומיה, פיזיולוגיה, רפואה ורפואה משלימה, חיוני לצורך הטיפול הידני, כאשר באמצעותו אפשר לזהות את מקור ההפרעה או הכאב.


במצבים מסוימים, לחץ או תזוזה של עצמות השלד גורמים  ללחץ עצבי, לכאבי שרירים ולחסימות שיכולות לגרום להתפתחות מצבים פתולוגיים כגון דלקות. הטיפול הידני משחרר את החסימה ומאפשר ואת זרימת הדם והלימפה לאזור הפגוע ואת ההבראה הטבעית של המקום. כך, באמצעות תיקון קל של הפגיעה מתאפשר לאבר הפגוע לשקם עצמו ולהבריא.


עקרונות האוסטאופתיה


אוסטאופתיה היא שיטת טיפול הוליסטית, המתייחסת למצב הגוף כולו כפרמטר שמאפשר את ריפוי האבר הפגוע. לאוסטאופתיה כמה עקרונות בסיס חשובים:
  • הגוף הוא מכלול, האברים כולם קשורים באמצעות מערכות הדם, הלימפה ומעטפת משותפות. לכן ליקוי באבר מסוים בגוף יכולה לפגוע בתפקודו של איבר אחר.
  • האבחון והריפוי מתייחסים לתפקוד הגוף כמושפע מהמבנה, פגיעה במבנה גורמת לפגיעה בתפקוד.
  • לגוף יכולת ריפוי עצמי, על ידי תיקון החסימה מתאפשר תהליך הריפוי.
 


אוסטאופתיה וטכניקות טיפול ידניות אחרות


אוסטאופתיה: מתייחסת לכלל מבנה הגוף אם כי הטיפול עצמו מבוצע באופן נקודתי.


באמצעות האבחון הייחודי אפשר לזהות בעיות שאינן מתגלות בשיטות טיפול קונבנציונליות ואלטרנטיביות אחרות.


התהליך הטיפולי מבוסס על טכניקות טיפול ספציפיות, ללא שימוש בשיטות טיפול נוספות.


פיזיותרפיה: מבוססת על טכניקות ידניות עוצמתיות ועל שימוש במכשירים היוצרים גלים קצרים וגירויים חשמליים, שיטות תרמו תרפיות ועוד.


כירופרקטיקה: היא תחום משלים הכולל טיפול ידני בבעיות שריר שלד, כאשר המניפולציות מבוצעות על עמוד השדרה. זהו תחום שאינו כולל אבחון, הטיפול מבוצע לאחר אבחון רפואי הכולל צילומי רנטגן.


 


מדוע אוסטאופתיה?
  • במקרים רבים תזוזה קלה בעצמות גורמת ללחץ עצבי ולחסימה של מערכות הדם. אלה ליקויים שאותם לא ניתן לאבחן באמצעות הטיפול הקונבנציונלי, אך הם עלולים לגרום לכאבים, לבעיות תנועה ולדלקות. באמצעות אבחון אוסטאופתי אפשר להבחין בפגיעות ולטפל בהן בהתאם.
  • בשונה מטיפולים מנואליים (ידניים) עוצמתיים יותר, ריפוי אוסטאופתי מבוצע באופן עדין ביותר המאפשר לטפל בחולים ובתינוקות ללא חשש.
  • תיקון המבנה ושחרור הגוף מחסימות משיב את הזרימה הטבעית, משחרר את הגוף מכאבים, מעניק חופש תנועה ומאפשר רגיעה.
  • למעט מקרים חריגים, תהליך הטיפול אינו כולל תרופות ופעמים רבות אף מפחית את הצורך בשימוש בהן.אודות הכותב:

ככתב של PRnews , אני מאוד גאה על מתן מידע אמין ואיכותי על הנושאים האהובים שלי: תעשיית המשחקים המקוונת, בריאות ופנאי. התשוקה שלי לתעשייות האלו גרמה לי להיות כותב וחוקר מנוסה.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il