מאמרים - מה ללמוד ואיפה ללמוד? איך עונים על שאלת השאלות הדפסה מאתר מאמרים

מה ללמוד ואיפה ללמוד? איך עונים על שאלת השאלות

נכתב על ידי דניאל רון

[ הדפסת המאמר ]

חלק גדול מהצעירים מגיעים לאחר הצבא או לאחר הטיול הגדול - להחלטה חשובה בנוגע להמשך עתידם. נושא הלימודים האקדמיים הוא נושא חשוב בכל בית בישראל. לעיתים מופעל לחץ על ידי ההורים שרוצים שילדיהם ילמדו תואר, לפעמים זה מגיע מכיוון הצעיר בעצמו שרוצה או מעוניין לפתח קריירה בתחום מסוים. לא משנה מה הסיבה שהשאלה עולה - ההתלבטות, מה בדיוק ללמוד ואיפה ללמוד - היא התלבטות קשה ולעיתים נעשית בצורה לא מיטבית.


בארה"ב יש תפקיד של יועץ לימודים, גם במוסדות האקדמיים עצמם אבל גם כמקצוע פרטי (נטול אינטרסים). שם כבר הבינו שההחלטה צריכה להתקבל עם כלים נכונים תוך שימוש במידע וניסיון של אחרים. בארץ הנושא בחיתוליו והרבה פעמים ההחלטות מתקבלות כתוצאה משיווק אגרסיבי או מידע חלקי שהצעירים מקבלים ממוסדות הלימוד עצמם. זו הסיבה שיש היום סטטיסטיקות שמראות שקרוב ל25% מהסטודנטים בשנה הראשונה, לא ממשיכים בתואר ומפסיקים או מחליפים מסלול. זה בזבוז גדול של זמן וכסף.


מה ללמוד?


השאלה הראשונה שצריכה להיענות היא מה ללמוד. שאלה זו צריכה להיענות בהתבסס על אופי האדם ותחומי העניין שלו, תוך שקלול השפעות סביבתיות (הורים) וכמובן יכולת השתכרות שיש לה חשיבות. כמובן שאנו מאמינים שאדם צריך לרדוף את החלום ואת התחומים שהוא באמת אוהב, אבל צריך גם לקחת בשקלול את היכולת של התואר, שדורש השקעה לא מעטה של זמן וכסף, לספק לך קריירה שתאפשר חיים מלאים ומאושרים. כמובן שללמוד רק לשם השתכרות ופיתוח קריירה זה גם לא פתרון מושלם. פעמים רבות נראה שתחום מסוים הוא קשה או מסובך ודווקא לאחר שמתחילים ללמוד אותו, הוא נראה מזמין יותר.


איפה ללמוד?


זו שאלה חשובה ביותר שאנחנו כאתר שעוסק בתחום, מאמינים שלא היו מספיק כלים להתמודד איתה. מוסדות הלימוד משקיעים משאבים אדירים בימים פתוחים ופרסומים, לייצר תחושה שהתואר שלהם הוא הטוב ביותר והנכון ביותר. לעיתים זה לא המצב. שיחה והתייעצות עם סטודנטים שכרגע לומדים במסלול שאותו אתם שוקלים או אפילו בוגרים שסיימו את המסלול - יכולה לתת לכם תמונה טובה יותר לגבי איכות המוסד ויותר חשוב, איכות המסלול הספציפי בתוך המוסד. את זה ועוד המלצות של סטודנטים ובוגרים על מסלולי לימוד תוכלו למצוא אצלנו באתר.


לסיכום


נאמר שאחת ההחלטות החשובות בחייכם הצעירים היא מה ללמוד ואיפה ללמוד. אל תקלו ראש בהחלטה ותקפידו למצוא כלים ואנשים שיוכלו לעזור לכם לקבל החלטה טובה יותר. לא תמיד חבר של ההורים שלמד לפני 30 שנה הוא הסמכות הרלוונטית. חפשו תכנים והמלצות של סטודנטים באינטרנט - ושיהיה בהצלחה.

אודות הכותב:

אתר הסטודנט מציע תוכן ייחודי שעוזר לאלפי צעירים בכל חודש לקבל החלטה חכמה יותר באשר לאיפה ללמוד ומה ללמוד. נשמח לראותכם ובהצלחה.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il