מאמרים - מה אפשר לעשות שהמחשב לא נדלק? הדפסה מאתר מאמרים

מה אפשר לעשות שהמחשב לא נדלק?

נכתב על ידי ערן רגב

[ הדפסת המאמר ]

בימים כתיקונם אנחנו תלויים רבות במחשב שלנו ומשתמשים בו כל הזמן, אז זה די מובן שרוב האנשים נלחצים כאשר הם מנסים להדליק את המחשב ללא הצלחה או שהמחשב פתאום נכבה ולא ניתן להדליקו. רוב האנשים ישר יתקשו בפאניקה לטכנאי מחשבים אך אולי תתפלאו לשמוע שתקלה כמו מחשב לא נדלק היא תקלה די שכיחה בתחום המחשבים ויש לה הרבה פתרונות שגם אתם יכולים לבצע ללא ידע מקצועי רב. אז אם נתקלתם בבעיה והמחשב לא עובד, עבדו לפי השלבים הבאים ורוב הסיכויים שהתקלה תיפתר.


תחילה, יש לנסות ולמצוא הסבר פשוט למחשב שלא נדלק. יש לבחון האם הוא מחובר לשקע החשמל כמו שצריך, יכול מאוד להיות שהוא בטעות יצא מהחשמל והוא לא יכול להידלק כי הוא לא מקבל הספק חשמל. כבל החשמל של המחשב מתחבר בשני הצדדים, גם לשקע החשמל בקיר וגם לשקע החשמל במחשב, אז חשוב לבדוק את החיבור בשני הצדדים. אם הכבל מחובר כשורה, מומלץ להחליף שקע, כי יכול להיות שהשקע לא תקין, או כדאי להחליף את הכבל ולראות האם הבעיה נובעת מכבל תקול. ברוב המארזים של המחשבים הנייחים יש כפתור כיבוי והדלקה של הספק חשמל מאחורה, יכול להיות שהכפתור בטעות יושב על מצב כבוי וזאת הבעיה. אם פעולות אלו לא פתרו את הבעיה ואתם לא רואים שהמחשב מקבל חשמל, הוא בכלל לא נדלק ואין אורות בהפעלה שלו אז מדובר על ספק חשמל שהלך במחשב ויהיה צורך להחליפו.


במקרים רבים בהם המחשב מקבל חשמל אך לא נדלק יכולה להיות בעיה בכרטיס הגרפי. כלומר, המחשב עצמו נדלק ומתחיל לעבוד אל אנו לא רואים במסך המחשב בגלל שהכרטיס הגרפי לא עובד כשורה. למצב כזה יש שתי סיבות אפשריות, או שהכרטיס גרפי לא תקין או שהוא יצא מהמקום. יש לפתוח את מארז המחשב, ולבחון האם הכרטיס גרפי יצא מהמקום. במידה וכן, להחזירו ולהפעיל מחדש את המחשב. במידה ולא, יש להחליף לכרטיס גרפי חדש.


הסיבה היחידה האחרונה שניתן לתקן בלי להזמין טכנאי מחשבים היא במידה וישנה בעיה בכונן הפנימי שבו יושבת מערכת ההפעלה. במצב כזה המחשב עצמו נדלק, אנו מקבלים תשדורת למסך מחשב אך המחשב לא מסיים את ההדלקה של מערכת ההעפלה. רוב הסיכויים מדובר על אי חיבור או תקלה של הכונן הפנימי במחשב שעליו יושבת מערכת ההפעלה. שהכונן לא תקין או יצא מהמקום אז המחשב לא יכול לטעון את קבצי מערכת ההפעלה והוא נשאר במצב של לופ של ניסיון להדליק את הקבצים שיושבים על הכונן התקול. הפתרון הוא לחבר מחדש את הכונן הפנימי או להתקין מחדש את מערכת ההפעלה על כונן פנימי אחר.

אודות הכותב:

פי סי קור - טכנאי מחשבים בחיפה ובקריות

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il