מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

פתיחת שערי מדינות בריה"מ לשעבר בפני ישראלים, החל משנת 1990, הביאה לנהירה של מטיילים ישראלים למדינות שונות שהיו לפני כן מאחורי מסך הברזל עבורם. אחת המדינות בהן מבקרים הכי הרבה ישראלים מאז היא גיאורגיה.


עבור ישראלים רבים, אשר אינם ממוצא גיאורגי וחלקם אפילו לא גדלו בבריה"מ הקומוניסטית אשר הכילה גם את גיאורגיה, מדינה זו אהובה מאוד, לא רק בגלל הסיפור ההיסטורי שלה, משם הרי הגיע סטאלין, שם אפשר למצוא אתרים של קהילות יהודיות קדומות, אך המשיכה לגיא ורגיה היא בעיקר בזכות המיקום שלה והנופים שיש בשטחה.


גיאורגיה נמצאת, כידוע, על חופו המזרחי של הים השחור, היא חת ממדינות הקווקז, מדובר במדינה הררית, יש בה לא מעט אתרי נופש ימיים וכן אתרים לספורט חורף, כולל אתרי סקי, והיא נהנית משורה של מקומות בהם ניתן לעשות טיולי שטח בדמות טראקים רגליים וכן טיולים בג'יפים פתוחים.


אל גיאורגיה נהוג להגיע במסגרת טיול פרטי או במסגרת טיול מאורגן. טיולים מאורגנים לגיאורגיה נמשכים בדרך כלל בין שבוע לעשרה ימים, המסלול של טיול כזה כולל טיול ג'יפים, בקווקז, ביקורים באתרי מורשת של אונסקו כגון מסטיה ואושגולי, ביקורים בבתים של משפחות מקומיות, כניסה למוזיאונים היסטוריים כגון מוזיאון סטאלין, בתי כנסת עתיקים, מערות נטיפים ועוד. הייחוד של גיאורגיה שלצד ערים גדולות ומובילות כמו טבילסי, שם אפשר לבקר בבתי כנסת וכנסיות עתיקות, הרי שהיא כוללת גם אינספור כפרים, שנמצאים בעיקר באזור הקווקז, ושם ניתן לפגוש במשפחות מקומיות, לראות כיצד הם חיים, להכיר את התרבות המקומית השורשית של גיאורגיה. במסגרת טיולים מאורגנים לגיאורגיה, חלק מהותי במסלול הוא השילוב בין השניים ובעיקר שמים דגש על הטיול בשטח, דבר שהוא שונה מכל מה שאנחנו מכירים, בכל מדינה מערבית אחרת.


טיולים מאורגנים לגיא ורגיה, אינם דבר פשוט לארגן, ולכן חשוב לבחור בחברה מקצועית ומובילה שמכירה את המדינה היטב. במסגרת טיול כזה, החברה מספקת למטיילים מדריך ישראלי מיומן לצד מדריך מקומי, מסלול טיול איכותי ומגוון, בתי מלון ברמה טובה ואוטובוס תיירים. כמו כן, על מנת ליהנות מטיולים בשטח, החברה מספקת ג'יפים 4 על 4 עם נהגים מקומיים. 


 


בדרך כלל טיולים מאורגנים, כמעט לכל יעד, הם הרבה יותר מסודרים מאשר טיולים אשר מאורגנים באופן עצמאי, הם מותאמים לקהל אשר מצטרף אליהם, ומאפשרים למטיילים ליהנות מהמקום בלי שיצטרכו לעבוד קשה מדי. אך במקרה של גיאורגיה זה נכון הרבה יותר. אומנם מדובר במדינה מפותחת, אך עדיין לא מדובר במדינה שניתן לארגן בה טיול עצמאי באופן מלא. לכן עדיף להצטרף לקבוצה של טיול מאורגן לגיאורגיה ולא להמר על טיול שמאורגן באופן עצמאי.


במסגרת טיול שכזה, נהנים המטיילים מטיסות (ישירות), העברות לבתי מלון, הדרכה מקצועית וליווי משדה התעופה בישראל, במשך כל הטיול עד הנחיתה בארץ בחזרה, בתי מלון ברמה טובה, אוטובוס תיירים, כניסה לכל האתרים כחלק מעלות הטיול, ארוחות, וכן השכרת ג'יפים עם נהגים מקומיים. כמובן שהטיול מורכב ממסלול ייחודי שנבנה על ידי צוות מקצועי שמכיר את המקום. 

אודות הכותב:

 


 


בהצלחה

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il