מאמרים - מימון תמא 38 - האופציות שעומדות לפניכם הדפסה מאתר מאמרים

מימון תמא 38 - האופציות שעומדות לפניכם

נכתב על ידי אורי בינה

[ הדפסת המאמר ]

נדמה כי חלומו של כל בעל  דירה חולם על הרגע בו הקבלן יגיע לפתח ביתו, ילחץ את ידו ויידע אותו בדבר פרויקט תמ"א 38 אשר עתיד לצאת לפועל בבניינו. תמ"א 38 הינה פרויקט ממשלתי חלוצי בשעתו ויוצא דופן בהחלט אשר החל את דרכו לאחר אישור הממשלה בשנת 2005. הפרויקט שם לעצמו מטרה אשר הינה טיפול ושיפור חוזקם של בניינים אשר נבנו לפני 1980, אשר בשנה זו אושר תקן בדבר יצירת סטנדרט בנייה לעמידות בפני רעידות אדמה. תכנית מימון תמ"א 38 כוללת שיפור חוזק יסודות הבניין, הוספת תומכות, קירות תומכים וכן ביצוע של הרחבות לצד מתן היתרי בנייה להגדלת שטחי הדירות לדיירים.


מימון תמ"א 38 – כיצד מתחילים


השלב הראשון בתהליך הבדיקה האפשרות למימון תמ"א 38 הינו להבין מהן האופציות אשר עומדות לרשותכם. אל אף כי התכנית הינה במקור ממשלתית, המדינה נמנעת באופן תדיר מלקחת חלק ניכר בעלויות הכרוכות בקיום השיפוץ. הסיבה לחוסר הרצון להשקיע נובעת, באופן פשוט והגיוני, מהחשש המצוי בידי הבנקים שכן השקעתם תלווה בהפסד, כזה הדומה לזה אשר התרחש בארה"ב בשנת 2008 בעקבות מימון יתר של המערכת הבנקאית. עם זאת, אופציות בדמות קרנות השקעה פרטית, אשר נושאות בכל ניכר מן העלות (כ-70%) הנן בהחלט אפשרות אותה יש לשקול בכובד ראש. עם זאת, ומאחר וקרנות פרטיות כמעט ואינן כפופות לגוף מפקח, לרב יציבו תנאים לקיומה של ההשקעה; לדוגמא, הסכמת כלל דיירי הבניין בדבר קיומו של השיפוץ.


מימון תמ"א 38 – מה חשוב לדעת


התחלת תהליך שיפוץ הבניין נחשבת למרגשת מאוד מצד בעלי הבית, בעיקר בזכות העלייה הניכרת בערך הנכס עת סיום הבנייה. חשוב להדגיש את חשיבות עריכת הבדיקות הנאותות, הן ברמת הבירוקרטיה הממשלתית והן ברמת העבודה בשטח; לוודא מהו משך העבודה, היקף הנזק הזמני, שווי עתידי של הנכס וכל נתון אחר אשר הינו רלוונטי לשם השלמת התמונה עבורכם. יש לבחון את כלל האפשרויות העומדות בפנינו לביצוע מוצלח להשגת מימון תמ"א 38, להשוות בין החברות השונות אשר מציעות מימון פרטי על קריטריונים שונים וע"י כך להגיע הבחירה המושכלת ביותר. את הבחירה יש לעשת ע"י התייעצות עם שכנים ומכרים אשר יכולים להעיד בדבר חברות שונות המציעות השתתפות בפרוייקט, קריאה באתרים, הגעה לפגישות ייעוץ וכו'. למידע ופרטים נוספים בנושא מימון תמ"א 38, אנו מזמינים אתכם להכנס לאתרינו, להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ולאפשר לצוות המומחים שלנו לסייע לכם לבצע את הבחירה המושכלת ביותר.

אודות הכותב:

הכותב הינו מומחה בנושא נדלן, פיתוח עירוני וכן תמ"א 37. בעל ניסיון של מעל 15 במתן ייעוץ בנושא האמור.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il