מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

העולם המשפטי הוא עולם שרבים מאתנו חושבים שהוא רחוק מאתנו מאוד, ועד כמה שניתן לאחל לעצמנו כדאי שהדבר יישאר כך כמה שיותר זמן. ואמנם, ישנם תחומים משפטיים שככל הנראה נוגעים לכל אחד ואחד מאתנו בשלב כזה או אחר של חיינו, והתחום הבולט ביותר בהקשר זה הוא דיני המשפחה.

ומהם בדיוק דיני המשפחה? ובכן, דיני משפחה הם תחום משפטי ייחודי במדינת ישראל, בשל השילוב בין מקורות הדין הדתיים הנוגעים לכל השתייכות דתית של כל אזרח, ובין הדין האזרחי המשלים שיש לו סמכות מקבילה בנושאים מסוימים. התחומים הנוגעים לדיני המשפחה הם דינים של נישואין, גירושין, ירושה, אימוץ, אפוטרופסות – ועוד נושאים רבים ומגוונים שדיני המשפחה מגיעים דרכם לחיים של כל אחד ואחד מאתנו. כעת, ניגע בקצרה במקרים הנפוצים בהם מטפל עורך הדין לדיני משפחה.


כמה תחומי עיסוק ומקרים נפוצים בהם עוסק עורך הדין לענייני משפחה
    • נישואין והסכמי ממון – ברמת העיקרון, תהליך של נישואין והקמת משפחה הוא תהליך שלא מחייב פנייה לעורך דין כלל. עם זאת, בעולם של ימינו שבו אנשים רוצים להגן על עצמם ולתכנן לעתיד גם כאשר הם מקבלים את ההחלטה הרגשית והאישית להתחתן, אנשים רוצים לחתום על הסכמי ממון וכך למעשה להגן על הנכסים האישיים של כל צד בנישואין. הסכמים רגישים אלה, הניסוח ההוגן והמדויק שלהם ומעמד החתימה שלהם הוא אחד המקרים הנפוצים ביותר בהם עוסק עו"ד משפחה.    • גירושין – סיטואציה של גירושין היא ככל הנראה הסיטואציה הנפוצה ביותר בה מטפל עו"ד לדיני משפחה, וכאן יש הכרח בעבודה איכותית של עורך דין בכדי לבצע את התהליך מקצה לקצה. עבודתו של עורך הדין לעתים קרובות מתרכזת סביב גישור בין בני הזוג, או ייצוג של צד אחד בגירושין והאינטרסים שלו, בעיקר כאשר מגיעים לליטיגציה משפטית סביב הנכסים של כל צד וההוכחה של זכות הלקוח לנכסים אלה, כולל משמורת על הילדים ומזונות.    • ירושה – דיני הירושה הם כמה מהדינים הנפוצים ביותר איתם מתעסק עורך הדין לענייני המשפחה, וכל אחד מאתנו מגיע בשלב כזה או אחר לסיטואציה בה הוא צריך להתמודד עם ירושה, בין אם בקבלתה ובין אם בניסוח צוואה כזה או אחר. במצבים שכאלה, עבודתו האיכותית והרגישה של עו"ד המשפחה היא עבודה חשובה ביותר.

בדיני משפחה, שיכולים להיות מסובכים ורגישים, חשיבות איכותו של עורך הדין היא עליונה


דיני משפחה יכולים להיות, לעתים קרובות למדי, דינים רגישים מאוד ומסובכים מאוד מבחינה אישית ורגשית. בין אם מדובר בסיטואציות של גירושין ובין אם בסיטואציה של אובדן אדם קרוב – אנחנו צריכים לפנות לעורך דין איכותי ורגיש שעוזר לנו לבצע את התהליך הרגיש והאישי הזה בצורה נעימה ככל הניתן, מבלי להתפשר על מקצועיותו כמובן.

אודות הכותב:

משרד עורכי דין בירושלים משה פרדס מתמחים בתחום דיני משפחה, דיני מקרקעין, שירותי טוען רבני ועוד.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il