מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

שיפוצים מחוץ לבית באמצעות חומרי בניה ירוקה


כיצד ניתן לבנות ולשפץ מחוץ לבית בלי לפגוע בסביבה? האם יש קשר בין חומרים ידידותיים לבין רמת האקוסטיקה של המבנה? מהו החומר המוביל כיום בתחום כמו שיפוצים חיצוניים ידידותיים לסביבה, ומדוע זה חשוב גם למי שנושא זה אינו בבת עינו?


בכל הנוגע לשיפוץ נכס, מה שפעם היה נחשב לאזוטרי נעשה כיום בגדר הנורמטיבי: שימוש בחומרי בנייה ירוקה. אם בעבר, השתמשו בעיקר ברכיבים ידידותיים סביבתית בשביל חיפוי ועיטור מבנים, כיום הם משמשים לבניית ממשית של גגות ורצפות של מבנים.


כזו היא למשל פלדה דקת דופן: חומר פלא המשמש להצבה על גגות על מנת להגביר את האקוסטיקה ואיטום הרעשים. נוצר בידוד רעשים בינכם לבין השכנים. בנוסף, זהו חומר עמיד בפני רעידות אדמה, וכמובן – מאד ידידותי לסביבה. את הקירות שמתחת לגג ניתן לחפות באמצעות חומרים כמו פנלים מבודדים, איטונגטק, אקווה פאנל, מסטר קיד וסופרבורד – כולם עומדים בתקנים מערביים וישראליים ובאים לידי ביטוי בשיפוצים מסוגים שונים.


מדוע פלדה דקת דופן מומלצת גם עבור דיירים שלא שואפים לשמור על הסביבה?


קבלני שיפוצים ממליצים על שימוש בפלדה בעלת דופן דקה משום שתוספת חומר זה לגג המבנה מעניקה לו כל כך הרבה יתרונות – שחבל לוותר עליהם. בראש ובראשונה נוצר בידוד בין הדייר לשכניו, אפשר להרעיש בלי להרגיש אשם, וגם לא לשמוע רעשים מהדירה השנייה. בנוסף, זהו חומר שישמור עליכם ברעידות אדמה, וימנע נזק כבד יותר לנפש ורכוש בהינתן שהגג הוא מבטון. כמובן שבקרב חומרי הבנייה הקלה הוא ידוע כאחד החומרים החזקים (אם כי לא היחיד): חזקים דיו בשביל להציב עליו בנייה קבועה נוספת.


מהו הנזק שבבניית בטון ומדוע בנייה קלה מבטלת אותו כליל?


בניה בבטון נחשבת קשה יותר לתחזוקה וגם הרסנית במיוחד לסביבה בהשוואה לבניה קלה, שאינה כוללת מעבר שיירים של טיח וסיד לאזורים טבעיים ובכך – הרעלה של החי והצומח שנקרה בדרכם של העובדים. בפן התחזוקתי, הבטון דורש צביעה תקופתית לא פשוטה ועוד.


כשאתם בוחרים בנייה ירוקה במסגרת שיפוצים לנכס שלכם, אתם גם שומרים על הסביבה, גם משיגים תוצאות-בנייה מהירות יותר וגם יוצרים מבנה קל יותר לתחזוקה.בנייה ירוקה קיימים  בישראל  היום יזמים  וקבלנים  שבונים  בבניה ירוקה מספר מבנים  אלו  עולה עים  השנים  וכיום  בנויים  בישראל  כ- 216 מבנים בכל  רחב הארץ והתקווה היא שקבלנים  ויזמים  יתנו  דגש לבניה ירוקה גם  בשנים  הבאות .

אודות הכותב:

שאול בנימין  קבלן  רשום לבניה ושיפוצים www.building-95.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il