מאמרים - יציאת מצרים תזונה נבונה והקשר ביניהם הדפסה מאתר מאמרים

יציאת מצרים תזונה נבונה והקשר ביניהם

נכתב על ידי קרן נעים

[ הדפסת המאמר ]

יציאת מצרים תזונה נבונה והקשר ביניהם


השבוע נתקלתי במהלך עבודתי בקלפי משה-קלפים אימוניים, המדברים על יציאת מצרים, וחשבתי על חג הפסח, על מצרים ויציאה מעבדות לחירות וזה מאוד הזכיר לי את המאבק במשקל, הקושי שיש לאנשים במעבר מאכילה ריקה לאכילה נבונה וטבעית.


ומה קורה שכבר החלטתם לעבור לתזונה נבונה, איך לשמור על השינוי ,איך להתמודד במדבר בדרך החדשה, איך להתמודד עם המחשבות שאומרות לנו לחזור למצרים המוכרת והנוחה .


אז מצרים אכן מסמלת שיעבוד, שיעבוד להרגלים הישנים ,אכילה של שומנים רבים, מרגרינה, בשר עתיר ורווי שומן, ממתקים וסוכרים, חיטה לבנה והרבה.


המדבר ויציאת מצרים מסמלים את חוסר הוודאות, את החדש, הבריא הנכון אך המפחיד מעט,הלא מוכר, השונה, המעמיד אותנו במצב שבו אנו צריכים לסגל לעצמנו הרגלים חדשים, להיפתח לעולם שאנו לא כל כך מכירים, אם זה מאכלים ומזונות חדשים, איך מבשלים את זה? הרגלים לטעמים וריחות חדשים, גמילה מסוכר ושומן... אוי...


במעמד הר סיני בני ישראל קיבלו על עצמם את לוחות הברית, שבו הם קיבלו על עצמם חוקים וכללים חדשים, כך גם בשינוי הרגלי תזונה אנו מקבלים על עצמנו חוקים חדשים ותובנות חדשות.


כמו למשל שסוכר ושומן עלולים לגרום לי להיות חולה, דגים וקטניות הן תחליף ראוי ומומלץ לחלבון המועט בשומנים ואת הבשר אפשר להשאיר לשבת הקדושה.


כמו בכל שינוי אנו נתקלים בעגל הזהב, בפיתוי לחזור לידוע למוכר לאותם דפוסים ישנים האומרים לנו את המשפטים כמו:  "אני רגיל ללחם הלבן...", "קטניות? למי יש זמן?"," חסה זה רק לרזות או לאלו שכבר בדיאטה" או "איך אפשר ארבעה ימים ללא בשר... ?".


במעבר מאיפה שהייתי? לאיך עושים את זה?, תמיד מגיעים החששות בחזרה, האוטומט שאומר שאולי עדיף שלא, שבמצרים היה לנו אוכל, מחסה, ונוחות. נכון שקשה אבל התרגלנו , למה צריך את זה לאן נלך, ואם ואולי.


אז באימון ובאימון תזונה מגיע השלב של אמונה ועשייה, אמונה בעצמנו בדרך שבחרנו, ביציאה למדבר לדרך חדשה, בדרך לארץ המובטחת, דרך שבה אנו מסוגלים וזה טוב לנו. ההבנה שיש לנו דפוסים והרגלים המעכבים אותנו ודפוסים המקדמים אותנו קדימה.


אמר הרמב'ם הצדיק :"צריך אדם להרחיק עצמו מדברים המאבדין את הגוף, ולהנהיג עצמו בדברים המברין ומחלימין". ואלו האמונות שיקדמו אותנו בדרך לארץ המובטחת לתזונה נבונה ובריאה.


לאורך כל הדרך כפי שבני ישראל עלו להר נבו וצפו על הארץ המובטחת כך גם אנחנו בתהליך של שיפור בריאותינו והסתגלות לתזונה בריאה ונבונה, נוכל לראות את הדרך והתהליך שעברנו, להטמיע את השינוי שבאמת יאפשר לנו לחגוג את המשך דרכנו לארץ המובטחת שהיא בריאות, הרגלים חדשים ונבונים לנו ולבני משפחתנו.


חג הפסח קרב ובא ואני מאחלת לכל קוראינו ולכל עם ישראל חג פסח שמח וכשר, ומאחלת לכם בריאות ואושר


הכותבת קרן נעים מאמנת תזונה מוסמכת.  KERENN44@gmail.com

אודות הכותב:

קרן נעים מאמנת לאושר


 מאמנת אישית בוגרת איק"א ומאמת תזונה מוסמכת NCS .


טל ליצירת קשר 0507844457


 


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il