מאמרים - התגברות על הפחד מלימודי תופים הדפסה מאתר מאמרים

התגברות על הפחד מלימודי תופים

נכתב על ידי ליטל יוחאי

[ הדפסת המאמר ]

שלום! שמי ליטל ואני מלמדת שיעורי תופים בכפר סבא.
אני רוצה לספר לכם היום איך התגלגלתי להיות מתופפת ואיך הגשמתי את החלום שלי!
מגיל קטן מאוד נמשכתי לשירה ולתחום המוסיקה בכלל, אף פעם לא הייתי מקובלת, תמיד צחקו עליי או דיברו עליי מאחורי הגב. זהו דבר שכמעט כל ילד/ה עוברים במהלך ילדותם והתבגרותם. אני זוכרת שכשהייתי בת 10 הייתה להקת אחים מארה"ב שגרו בעיירה נידחת, בשם HANSON – בזמנו, כל הבנות היו מטורפות עליהם. שם היה מתופף כמעט בגילי ואני זוכרת שהוא היה כזה חתיך ומגניב וכל כך רציתי להיות מגניבה כמוהו ולתופף, מה שיגרום לילדים לשנות את התפישה שלהם לגבי.
באותו הזמן, פחדתי לבקש מהורי ללמוד שיעורי תופים כי ידעתי שהם יתנגדו לכך כי תופים עושים רעש.היה לי פחד גדול מתלונות שיבואו מהשכנים ושישנאו אותי עוד יותר מבחינה חברתית.


לאחר כמה שנים שהתבגרתי קצת, בגיל 22, החלטתי ללמוד שיעורי תופים. לאחר כשנתיים של לימודי התופים, התחלתי ללמד תופים בהתנדבות למען הקהילה במועדון נוער למצוקה מטעם עיריית כפר סבא, תוך כדי כך המשכתי גם ללמוד שיעורי תופים עם מורה במקביל וכך עם השנים התמקצעתי.


אני רוצה להגיד לכם שהפחד שלכם שמונע מכם ללכת וללמוד שיעורי תופים יכול להפסיק כי היום עם הטכנולוגיה החדשה והמתקדמת שלנו ישנן מערכות תופים אלקטרוניות עם סאונד ממש כמו של מערכות התופים האקוסטיות הרגילות שאתם מכירים רק שהיתרונות הגדולים של המערכת התופים האלקטרונית הם- אפשר לחבר מפצל לשתי אוזניות למערכת התופים ובו זמנית שני אנשים שומעים את הסאונד היוצא ממנה ואף אחד מהסביבה ומהשכנים לא יכול לשמוע אותה, דבר נוסף במקום לחבר לאוזניות ישנו מגבר מיוחד למערכות התופים האלקטרוניות שאפשר לשמוע את הסאונד יוצא מהמגבר. היתרון האחרון- אפשר לחבר את מערכת התופים האלקטרונית למחשב נייד ולתופף איתה שירים בו זמנית. ברגע שידעתי על כל היתרונות האלו שיכולים להפסיק לי בן רגע את הפחד הזה אז האושר הגיע לחיי ומאז לא הפסקתי לתופף, הפכתי את האהבה לתופים למקצוע- אני כיום מלמדת שיעורי תופים בכפר סבא, מופיעה עם להקות, מקליטה תופים לסינגלים והפקות למניהם ובמקביל מופיעה בקליפים שונים.


אז... עזרו אומץ! לכו ללמוד תופים, להגשים חלום, ולהיות מגניבים- כי חיים רק פעם אחת וזה שווה את זה!
אם אני הצלחתי גם אתם יכולים להתגבר על הפחד - מבטיחה חוויה שלא תשכחו בחיים!

אודות הכותב:

   ליטל יוחאי- מורה לתופים ולפיתוח קול בכפר סבא  

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il