מאמרים - למה כדאי שתהיה מיטה לכלב הדפסה מאתר מאמרים

למה כדאי שתהיה מיטה לכלב

נכתב על ידי איתי גורודיש

[ הדפסת המאמר ]

כלב הוא בן בית אצל כל משפחה המגדלת אותו, כיאה לחברו הטוב ביותר של האדם. הרצון שלכם, בתור הבעלים שלו, הוא אחד: לפנק את הכלב ככל הניתן, לתת לו להרגיש כבן בית וליהנות בתמורה מהאהבה ונתינה ללא גבולות. אחד הצעדים החשובים ביותר שאתם יכולים לבצע, בהקשר הזה, הוא לרכוש מיטה לכלב. לא תאמינו עד כמה הוא יודה לכם על כך.


לכל כלב צריך להיות בית משלו


מיטה לכלב היא אחד הפריטים החשובים ביותר עבור כל כלב, באשר הוא. היא תאפשר לו להבין את מקומו ואולי אפילו "לסמן טריטוריה" בבית. כלב אשר יש עבורו מיטה יתרגל אליה, לאט לאט, יעביר בה את שעות המנוחה שלו – לאורך היום והלילה כאחד – ובכך יהיה בתפקוד מיטבי וייהנה מאיכות חיים גבוהה. בנוסף, ברור שהתמקמות שלו על גבי המיטה עדיפה על רביצה שלו על רצפת הבית המלוכלכת, על הספה העדינה, בדשא עמוס החרקים של הגינה ועוד.


סיבה נוספת לרכוש מיטות לכלבים נוגעת לאמרה הידועה, לפיה אדם שישן עם כלב במיטתו לא צריך להתפלא כאשר הוא מתעורר עם פשפשים. עם כל הכבוד לרצון שלכם לחלוק מיטה עם הכלב, אסור לשכוח שלא תמיד זה מומלץ: על הכלב עלולים להימצא פרעושים, קרציות ומזיקים אחרים שעלולים להזיק גם לכם. בנוסף, מומחים לבעלי חיים סבורים שכלב הישן על מיטת בעליו עלול לבטא בעיות התנהגותיות נוספות, הנוגעות בחלקן לחוסר הבנת הגבולות שלו. מכאן שמיטה לכלב תאפשר לו רק פינוק עבורו, אלא גם שקט נפשי בשבילכם.


ההיבט הבריאותי של המיטה


מיטה תורמת לא רק לאיכות החיים של הכלב, אלא גם עשויה לשפר את הבריאות שלו בעשרות מונים. היא מתאימה במידה לא מבוטלת לכלבים מבוגרים, אשר עבורם המנוחה היא מצרך הכרחי עוד יותר, כמו גם לכלבים אשר מגזע הזקוק להרבה מנוחה: למשל, כלבים לאחר ניתוח או כלבים הסובלים מבעיות פרקים אלה או אחרות.


מכיוון שמיטות לכלבים נוטות להיות מחממות, פועל יוצא של החומרים מהם הן עשויות וממבנה המיטה, מובטח שכלבים ישמרו על חום גופם – לכן, המיטה משמעותית במיוחד בחודשי החורף הקרים. כלבים אשר הפרווה שלהם קצרה יחסית יפיקו תועלת רבה עוד יותר מהמיטה המחממת.


החדשות הטובות: גם המחיר נוח


מעלה חשובה אחרת של מיטות לכלבים היא תג המחיר שלהן, הנחשב לנמוך בכל קנה מידה ואפילו בטל אל מול היתרונות המגוונים שהובאו מעלה. ניתן למצוא כיום מיטות במחירים אטרקטיביים, כאשר מיטה איכותית תחזיק מעמד שנים על גבי שנים. התוצאה היא שמדובר ברכישה משתלמת לשנים ארוכות: הן בשנות אדם ועל אחת כמה וכמה בשנות כלב.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il