מאמרים - שיפוץ נרחב עם מפקח בניה הדפסה מאתר מאמרים

שיפוץ נרחב עם מפקח בניה

נכתב על ידי אלכס גולדנברג

[ הדפסת המאמר ]

כאשר אתם מבצעים שיפוצים משמעותיים בנכס, אפשר לומר שאתם בעצם מבצעים בניה חדשה לגמרי. אנחנו לא מדברים על שיפוץ של קיר מסוים או הוספת קירות גבס, אלא, אנו מדברים על שינויי מתאר בבית או תוספות חדרים, מה שלרוב יצריך לשפץ את הנכס מהבסיס של התשתיות.


במקרים כאלו של שיפוצים נרחבים מומלץ להיעזר בשירותיו של מפקח בניה שילווה אתכם בכל התהליך, החל מהשלב הרעיוני ביותר ועד לשלב הבדיקה האחרון. מפקח בניה יכול לתרום לכם רבות במהלך תהליך השיפוצים.


ראשית, מפקח בניה יכול לעזור לכם בקביעת המטרות לשיפוץ עצמו. מאוד קל לאבד את עצמכם שאתם מבצעים שיפוצים נרחבים. חלק מבעלי הנכסים מתקשים באמת לאמוד את המטרות האמתיות שלהם. למשל, האם מספיק לחדש את חדר האמבטיה או האם גם המטבח נדרש לחידוש? האם תחזוקה כללית של המבנה תספיק או שכדאי גם לנצל את השיפוצים ולבצע תוספת בניה של מרפסת למשל? כל אלו הן מטרות אפשרויות שכדאי תמיד להתייעץ עם בעל מקצוע כמו מפקח בניה לשיפוץ.


שנית, מפקח בניה יכול לסייע לכם בתכנון השיפוצים. כאשר מבצעים שיפוצים נרחבים יש לבצע מפרט של תכניות אדריכליות, כי השיפוצים כוללים שינויי מבנה וזה צריך לעבור אישור אדריכל. כאשר יש לכם מפקח בניה שמלווה אתכם בתהליך, אתם יכולים להיות רגועים שהאדריכל ביצע את עבודתו כשורה, כי יש לכם סמכות מקצועית שמייצגת אתכם ובוחנת גם את התכניות האדריכליות. אף פעם אין דבר רע בעדו חוות דעת מקצועית. יכול גם מאוד להיות שמפקח הבניה יכול להעניק לכם כמה עצות לפני האישור הסופי של התכניות האדריכליות שיאפשרו לכם לשנות את התכניות יותר לשביעות רצונכם.


שלישית, מפקח הבניה יכול לסייע לכם לקבוע תקציב שיפוצים ריאלי. חשוב תמיד לקבוע תקציב שיפוצים לפני התחלת השיפוצים בכדי לא להוציא יותר מדי כספים על השיפוצים. ניהול שיפוצים בלי קביעת תקציב רק יוביל להוצאות מיותרות. שאתם עובדים עם תקציב ריאלי, רוב הסיכויים שלא תחרגו. דוגמה מצוינת ליתרון בליווי של מפקח בניה, שהוא יכול גם להעריך לכם בצורה מדויקת כמה יעלו החומרים שהקבלן יזדקק להם וגם יידע איפה אפשר להוזיל עלויות.


רביעית, מפקח בניה בא לעזרה בעת בחירת קבלן השיפוצים. כאשר מפקח הבניה עוזר לכם לבחור את קבלן השיפוצים, אתם יכולים להיות רגועים שעשיתם את הבחירה הנכונה. כי מפקח בניה מנוסה יודע להעריך את איכות הקבלן והתאמתו לפרויקט.


ולסיום, מפקח בניה יכול לבצע בשבילכם בדיקת בדק בית. זוהי בדיקה חשובה מאוד שתציין בשבילכם האם ישנם ליקויי בניה שנובעים מהשיפוצים. אם כן, אתם יכולים מיד לפנות לקבלן המבצע ולקבל שירות תיקון של הליקויים תחת האחריות שלכם. אם לא תבצעו בדיקת בדק בית, יכול מאוד להיות שבעתיד יתגלו ליקויים שיעלו אלפי שקלים לתקן.

אודות הכותב:

אלכס גולדנברג - מפקח בניה מקצועי

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il