מאמרים - טיפול בכאב - הגישה האלטרנטיבית שנותנת מענה מקצועי הדפסה מאתר מאמרים

טיפול בכאב - הגישה האלטרנטיבית שנותנת מענה מקצועי

נכתב על ידי איציק עומרי

[ הדפסת המאמר ]

טיפול בכאב במרפאות הכאב של רשת מזור לכאבבשלב הבא מגיעה הבדיקה הגופנית, שתפקידה חשוב ביותר בהבנת המרכיבים האנטומיים והפיזיולוגיים הקשורים לכאב. בדיקה זו גם כוללת את נושא התפקוד הגופני והמגבלות שיוצר הכאב. מגבלות תנועה, כח וביצוע פעולות שונות במסגרת עבודתו ומסגרות אחרות בהן פועל הסובל מכאב.

חשוב ביותר לעבור על המידע שהצטבר בהקשר לטיפול הקודם בכאב ובסבל:1. רשימת האבחנות הקבועה (מחלות בעבר, אשפוזים, מחלות כרוניות וכד')2. רשימת התרופות הקבועות3. רשימת התרופות והטיפולים שנוסו בהקשר לכאב, כולל ברפואה רגילה וברפואה משלימה. אלו טיפולים הועילו ואלו טיפולים לא עזרו או אף החמירו את הכאב או יצרו בעיה חדשה ותופעות לוואי.4. סיכומי מחלה מבתי חולים ו/או מייעוצי מומחים שונים.5. תוצאות בדיקות מעבדה ודימות (רנטגן, אולטרסאונד, MRI וכד')

על סמך כל אלו מושגת אבחנה משוערת לסיבת הכאב ולמקור הסבל.

כאשר המומחה מגיע לאבחנה זו, הוא בודק עם המטופל מה דעתו לגבי אבחנה זו. האם גם הוא חשב שזו האפשרות הראשונה? האם חשב על אבחנה אחרת? בשלב מכריע זה, חשוב להבהיר נושא האבחנה ולהגיע להסכמה עם המטופל ומשפחתו - כתנאי הכרחי להצלחת הטיפול. כחלק מהטיפול הגישה היא להבין לתוכי נפשו של האדם וכך להבין את מקור הסבל והכאב כך ניתן להסיק בצורה טובה יותר על האדם באשר הוא. לא אחת לומד המומחה המנוסה דברים חדשים מהמטופל, המסייעים לו להתאים את הטיפול בצורה מדויקת ככל שניתן לסובל מהכאב.

לאחר השגת ההסכמה על האבחנה, מובהרות ציפיות המטופל והמומחה לגבי הטיפול: באילו אמצעים יעזר המומחה? מה יהיה תפקידו של המטופל? של המשפחה? כמה מפגשים צפויים? אילו התקדמות צפויה ולפי אילו שלבים? וכן הלאה.

לאחר הבהרת הציפיות והשגת הסכמה על מהות הטיפול ומאפייניו, ניתן להתחיל בטיפול.

מנסיונם של המומחים הפועלים ברשת "מזור לכאב" מרפאת כאב , הטיפול המוצלח ביותר הוא זה שבו:1. המטופל מקבל אחריות על חלק מהמשימות ובעיקר על משימת ניטור יומי של הכאב והסבל.2. מספר יסודות טיפוליים משולבים יחדיו בטיפול (למשל טיפול תרופתי, ביצוע תרגילים מיוחדים, שמירת הגיינה בריאותית הכוללת התרחקות מסיגריות, אלכוהול וסמים, הקפדה על תזונה בריאה ועל פעילות גופנית על פי היכולת, עיסוק בנושאים מענינים וטובים לנשמה ותרגילים לשינוי החשיבה בהקשר לכאב ולסבל)3. נשמר קשר רציף בין המטופל למומחה כדי לעמוד על דרך התקדמות הטיפול ולהחליט על שינויים או תוספות בו על פי קצב הצלחתו של הטיפול בכאב.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il