מאמרים - למה יש לי אתר של שירים חדשים? הדפסה מאתר מאמרים

למה יש לי אתר של שירים חדשים?

נכתב על ידי לירון תמם

[ הדפסת המאמר ]

שלום שמי לירון תמם, אני בן 37, כותב שירים וסיפורים, יש לי אתר משלי, בו אני מפרסם שירים מסוגים שונים, יותר על היום יום ופחות על מאבקים גדולים, לא באתי לשנות את ההיסטוריה ולא באתי להשאיר בעולם סימנים של שריטה, מקסימום פירור אבק. לא סובל משיגעון גדלות אולי משיגעון קטנות, אולי אני בן אדם ממוצע, שחושב כל הזמן מה יכול היה להיות, וחי את מה שיש באמת, ובין לבין, כותב על הפער הבלתי נסבל בין המציאות לחלום.


בשביל להסביר יותר את עצמי, החלטתי לכתוב מאמר בצורה מעט שונה, אולי עשו את זה לפניי, אולי אף אחד לא חשב על זה, אין לי מושג. אני עובד בכתיבת מאמרים אז אני יודע שככה לא כותבים ובכל זאת אנסה. איך? מאמר בצורה של ראיון לכאורה. אני אכתוב משפט ואנסה להשיב על כל השאלות שהייתי מצפה שישאלו אותי.


למה לכתוב שירים, מה רע בחיים עצמם?


אי אפשר להחליט יום אחד להפסיק לכתוב שירים ולחיות את החיים. מי שכתב פעם שירים וסיפורים לא יפסיק לעשות את זה. המילים נוחתות ולא נעלמות, הן כמעט דורשות להיכתב, לא משנה אם זה על נייר, על קיר או על מסך מחשב. אני כותב מגיל עשר, ניסיתי להפסיק, מעולם לא הצלחתי.


שירים על החיים אבל לא על פוליטיקה או דת, למה בעצם?


כי יש אחרים שעושים את זה טוב יותר, אחרים יודעים איך לכתוב מחאה, אחרים יודעים לבטא במילים את הכעס מהמצב וחוץ מזה, בעיניי גם אם במשפט מופיע משפט נגד טלוויזיה, חלונות ראווה או קניונים, זה סוג של מחאה. המחאה לא חייבת להיות על מה שקורה בגבולות או בכיכר העיר. היא יכולה להיות גם נגד מה שקורה בפינת הרחוב.


ואלה, השירים שכותבים על החיים עצמם, משנים במשהו את החיים?


אף שיר לא משנה מציאות אלא של הפרט הבודד. מי שכותב שירים לא מצפה לשנות את העולם, אם כן הוא נאיבי. בוודאי אם הוא כותב שירים ולא מוכר. המקסימום ששיר יכול לעשות זה לשנות רגע בחייו של פרט אולי שני רגעים. תשאלו את לנון אם הוא הביא צ'אנס לשלום.


זה קל לכתוב שירים חדשים היום כמו בעבר?


ניקח את זה למקום אחר, זה כמו ללכת למסעדה, כשאתה הולך למאה מסעדות, רובן בסופו של דבר יהיו דומות אך זה לא אומר שתפסיק ליהנות מהן. תמיד תהיה אחת מיוחדת. זה נכון גם לגבי כתיבת שירים. זה לא נהיה קל יותר בגלל שהשירים הופכים דומים אחד לשני, אבל זה בהחלט מקל על הידיעה, שאתה מסוגל לכתוב ולא צריך להילחם לכתוב משהו מיוחד.


למה אתר שירים, מה זה עוזר?


אתר שירים הוא מחסן בו אני יכול לאחסן את כל השירים שלי, שירים ישנים שכתבתי לפני המון שנים ושירים חדשים שאני כותב מדי יום. זה המקום בו אני יכול לקבל תגובות מאנשים ולהיות איתם בקשר, זה המקום בו אני מפרסם סיפורים ויצירות נוספות, אז עכשיו שאתם מכירים אותי אתם מוזמנים להיכנס ולקרוא.


 

אודות הכותב:

אני מזמין אתכם לבקר באתר של לירון תמם, כאן ניתן לקרוא שירים, סיפורים קצרים, פוסטים מהבלוג, להשאיר הודעות בפורום ועוד.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il