מאמרים - כך תלמדו להתמודד עם הסחות דעת הדפסה מאתר מאמרים

כך תלמדו להתמודד עם הסחות דעת

נכתב על ידי אור ורדי

[ הדפסת המאמר ]

מה קורה לנו כשאנחנו מוסחים?


תוך כדי נהיגה יש הרבה מאוד גירויים:
    • פרסומות

    • מחשבות

    • שיחות טלפון

    • ניווט

    • שיחה עם נוסעי הרכב

כשמשהו מעסיק אותנו – הוא תופס את מקומו של מה שעשינו – לדוגמא – אם אנחנו נוהגים בכביש איילון ועוברים ליד פרסומת כלשהי, מהר מאוד אנחנו מאבדים את הריכוז במה שעשינו עד אז – לנהוג! רמת הריכוז שלנו בנהיגה יורדת ואיתה גם יכולת קבלת ההחלטות שלנו. אנחנו מיד מאריכים את זמן התגובה שלנו ופשוט מתחילים לטייל בנתיב, ללחוץ על הבלם – סתם ככה, להיצמד לרכב לפנינו...ועוד כל מיני דברים הזויים כאלו.


תראו, אין נהג שדעתו לא מוסחת תוך כדי נהיגה, אין חיה כזו. גם הנהג המקצועי ביותר בעולם וכל נהג שלמד נהיגה מתקדמת דעתו מוסחת.


אך היתרון של נהגים אלו הוא – שהם מודעים!!


וזה בדיוק מה שאני מלמד אתכם עכשיו:


כאשר אתם מתקרבים לאיזור בעייתי (ניווט, צפיפות, גירויים) פתחו חלונות, הורידו קצב, הנמיכו את הרדיו והפכו להיות מרוכזים שוב.


לפעמים המחשבות מוציאות אותנו מריכוז – ואנחנו יכולים לנסוע קילומטרים בלי לשים לב מה עברנו – רק בגלל שאנחנו חושבים על מה קרה או מה יקרה. זה בסדר, כולנו אנשים חושבים – אך אם זה קורה, נסו להירגע ולמצוא מחשבה נעימה יותר שתחזיר אתכם מהר למושב הנהג.


שיחות טלפון – אין אחד שלא מדבר בטלפון בזמן הנהיגה – זה חוקי והכל בסדר.. צמצמו את השיחות ואם אין ברירה, ובכל זאת אתם מבצעים את השיחה – הורידו מהירות.


הודעות SMS  - אני לא ארחיב על זה – כי זה פשוט אסור! נהג מקצועי – לא מתעסק עם הודעות SMS או וואטסאפ


כאשר אנחנו מוסחים – זמני התגובה שלנו מתארכים משמעותית!!!


כל שבריר שניה בנהיגה הוא כמה עשרות מטרים על הכביש...כדי לצמצם את עשרות המטרים האלו, עלינו לצמצם את זמני התגובה – הפתרון לזה – מודעות.


הסחות דעת, תמיד היו ותמיד יהיו. אני רוצה שתהיו יותר מודעים למכשול הקטן הזה, תנהגו בצורה אחראית, תדעו להגיב לאירועים חריגים שצצים כל הזמן בדרך. תמצאו את הטריק שלכם לחזור חזרה לריכוז בנהיגה ותראו איך מהר מאוד אתם שולטים במחשבות, בסדר עדיפויות וכמובן ברכב בו אתם נוהגים


סעו בזהירות ובמקצועיות
אור ורדי


מזמין אתכם לקבל עוד טיפים, מאמרים וכלים נוספים עכשיו כאן למטה.
Http://boostdriving.com/

אודות הכותב:

 אור ורדי - מדריך נהיגה מתקדמת בכביש ובשטח.


מרצה בעמותת "אור ירוק"


מלווה הדרכות אישיות ומקוונות בנהיגת כביש ובנהיגת שטח


http://boostdriving.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il