מאמרים - מה צריך לשיעור יוגה הדפסה מאתר מאמרים

מה צריך לשיעור יוגה

נכתב על ידי דנה חינסקי

[ הדפסת המאמר ]

כמעט תמיד אני נשאלת ע"י תלמידים חדשים - "אז מה צריך להביא לשיעור יוגה?"


אז ככה:-


ציוד כלשהו?


נעליים - לא צריך - תרגול היוגה מתבצע ברגליים יחפות כך שלא צריך להגיע לשיעור עם נעליים כלשהן.


מזרן יוגה - מאחר ותרגול היוגה מתבצע ברגליים יחפות אנו משתמשים במהלך התרגול במזרנים מיוחדים המתאימים לתרגול ומונעים החלקה של הידיים והרגליים ואין צורך להניח עליהם מגבת. ישנם מספר סוגים של מזרנים העשויים מחומרים שונים ובעובי שונה. אצלי בסטודיו ובמרבית המקומות יש מזרנים המיועדים לשימוש המתרגלים אך אם יש לכם מזרן אני ממליצה להביא אותו מהבית ולהשתמש בו. 


ציוד נוסף - בגישות יוגה מסויימות משתמשים במהלך השיעור בציוד נוסף:- חגורות, בולסטרים (כריות מאורכות), בלוקים (קוביות מעץ או מחומר ספוגי) וכו' ציוד זה תמיד נמצא בסטודיו והשימוש בו נעשה לפי גישת היוגה המתורגלת ולפי צרכי המתרגל.


רגליים נקיות - בבקשה תגיעו עם רגלים נקיות. אנו מתרגלים יוגה על המזרנים ברגליים יחפות מאחר ואלו מזרנים משותפים שאמנם מכבסים אותם פעמיים בשנה (במקרה הטוב) ננסה להשאיר אותם כמה שיותר נקיים לשיעור הבא ומפני שלאורך השיעור אנחנו מניחים את הראש והרגלים בשני הצדדים של המזרן וזה לא נעים להניח את הפנים במקום שלפני רגע הרגלים המלוכלות היו...


 


בגדים נוחים - כדאי ללבוש בגדים נוחים שלא יגבילו ויטרידו אותנו בזמן השיעור.  למשל לא כדאי להגיע בחולצה עם מחשוף רחב כיוון שלאורך השיעור אנחנו מתכופפים הרבה ושוכבים על המזרן כך שהחולצה נמתחת. מכנסיים שנוח לפסק את הרגלים ויחד עם זאת לא בגדים רפויים מידי כדי שהמורה יוכל לראות איך אתם מבצעים את התנוחות ולתקן אתכם.


 


בישום - רצוי לשים דאודורנט אך לא להתבשם יותר מידי. במהלך התרגול אנחנו מזיעים וריח גוף או ריח מוגזם של בושם יפריע לנו ולמי שמתרגל לידינו.


 


מותר לאכול לפני השיעור? כדאי להגיע עם בטן ריקה, אך אם בכל זאת צריך לאכול לפני השיעור כדאי לאכול פרוסת לחם או פרי.


 


בבקשה לא לאחר, להגיע לשיעור 5-10 דקות לפני התחלת השיעור.  האיחור מפריע למתרגלים האחרים ולמורה אך במיוחד מפריע לכם! תגיעו כמה דקות קודם, תחנו את הרכב, תיכנסו לסטודיו, תפרשו מזרן, תספרו לי אם יש העדפות מיוחדות לשיעור ואם קרה משהו שאני צריכה להיות מודעת אליו כדי להנחות אתכם לאורך השיעור (כאב, מחלה, לחץ נפשי). 


מצב בריאותי - מאוד חשוב לידע את המורה אם השתנה משהו בריאותי כדי שהמורה יוכל להנחות אתכם במהלך השיעור ואם השיעור הוא שיעור פרטי יתכן והמורה ישנה את תוכנית השיעור כדי להתאימה למצבכם. אל תמנעו מלציין את השינויי בבריאותכם ואפילו תזכירו למורה שאתם סובלים מבעיה זו או אחרת.  


 


את האגו תשתדלו להשאיר בחוץ ליד הנעלים. אל תעשו דברים שהם מעבר לגבול היכולת שלכם, אתם יכולים לגרום לעצמכם נזק. זה לא משנה מה אחרים מצליחים, אל תתביישו לעצור לרגע ולנוח. אתם מכירים את הגוף שלכם יותר טוב ממני. תקשיבו לו


 

אודות הכותב:

דנה חינסקי-מורה בכירה ליוגה שיעורים אישיים וקבוצתיים בקבוצות קטנות עם תשומת לב אישית למתרגל www.rega-im.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il