מאמרים - איך מוציאים אזרחות ספרדית? הדפסה מאתר מאמרים

איך מוציאים אזרחות ספרדית?

נכתב על ידי אדם ידיד

[ הדפסת המאמר ]

נכון להיום, ישנם שלושה מסלולים אפשריים בכדי להוציא אזרחות ספרדית. המסלול הראשון הוא המסלול הקלאסי של הוכחת אזרחות - אתם יכולים לקבל אזרחות אם תוכיח ושהוריכם או סביכם היו אזרחי ספרד. המסלול השני הוא מסלול התרומה - אם תשקיעו בכלכלת ספרד, או תעבדו בספרד במקצוע מבוקש, תוכלו לאחר שנתיים להגיש בקשה לאזרחות. המסלול השלישי של קבלת דרכון ספרדי הוא כמובן המסקרן ביותר והוא עוד בתהליכי גיבוש - זהו התהליך שפתוח עבור הצאצאים של מגורשי ספרד לקבלת אזרחות במסלול מהיר ומקל יותר. אז מה זה אומר ואיך זה ישפיע על העתיד?


הסבר על כל המסלולים וכל התנאים
    • מהם התנאים כיום? - כיום כדי להתחיל בתהליך של הוצאת אזרחות ספרדית עליכם כאמור להוכיח זיקה חזקה מאד לתרבות ספרד – בין אם דרך האזרחות עצמה או דרך השקעה במדינה. הדרישה הזו קיימת גם במסלול להוצאת אזרחות ספרדית למגורשי ספרד. למעשה, אם תבחרו במסלול זה, יתכן שאף תידרשו להוכיח זיקה חזקה יותר, בשל הקשרים המשפחתיים הרחוקים יותר.

    אם אתם משמרים בבית את תרבות ספרד בכל דרך שהיא - הדגישו זאת בהגשת הבקשה. אם יש לכם קרובים שדיברו או מדברים לדינו - הקליטו אותם וצרפו את ההקלטה עם הבקשה. אם יש רב שיעיד על כך שאתם מתפללים בנוסח ספרד - גם את עדותו צרפו. בקיצור - כל זיקה אפשרית, היא חיונית מאד ויכולה לעזור לכם בעת הגשת הבקשה לאזרחות.    • האם חובה לדעת את השפה? - ככל הנראה, מי שירצה להחיל בתהליך של קבלת דרכון ספרדי במסלול של מגורשי ספרד, יצטרך להוכיח ידע בסיסי בשפה הספרדית. גם מי שרוצה להשתקע בספרד צריך לעבור מבחן מיוחד בספרדית. באשר לצאצאיהם של אזרחי ספרד - ברמת החוק, יש חובה בכך, אבל לעתים אם מוכיחים זיקה ישירה מבחינת המשפחה וגם זיקה חזקה שקיימת ממילא לתרבות ספרד, לעתים מוותרים על המבחן, ועורך דין טוב יוכל לעזור לכם בהקלת התנאים.

בזמן תהליך הגשת הבקשה, חשוב להראות כמה שיותר זיקה למדינה, בין אם מבחינת השפה, המנהגים, תרבות ועוד. 


אז האם אפשר להגיש את הבקשה?


בהחלט כן. בין אם אתם מתאימים לקטגוריות הקיימות כיום, או שאתם צאצאים למגורשי ספרד, אפשר להגיש את הבקשה. קחו בחשבון שבמסלול המגורשים - עליכם להמתין זמן מה, עד שהוראות צו השעה הזמניות, יהפכו לחקיקה קיימת בספרד.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il