מאמרים - כיצד אפשר להימנע ממקרים של רשלנות רפואית? הדפסה מאתר מאמרים

כיצד אפשר להימנע ממקרים של רשלנות רפואית?

נכתב על ידי שירה דניאל

[ הדפסת המאמר ]

כיצד אפשר להימנע ממקרים של רשלנות רפואית?


מידי יום ביומו אנו קוראים בעיתונים על אנשים אשר חוו מקרים של רשלנות רפואית, וכמובן נחרדים מכך. לעתים, התוצאות של רשלנות זו הן קשות מנשוא - במקרה הטוב הן גורמות לבעיות רפואיות כרוניות, ובמקרה הרע, הן עלולות להסתיים במוות. לכן, ברור שכאשר אתם עומדים להיכנס להליך רפואי, אתם תרצו להיות בטוחים שכל סיכוי לרשלנות רפואית פשוט יעלם. אולם, איך ממקומכם כמטופלים, שהוא פאסיבי לכאורה, תוכלו להבטיח זאת? האמת היא שיש כמה שיטות יעילות מאד, אשר יכולות לעזור לכם.


 


כך תמנעו את הרשלנות
    • גלו מעורבות ועניין - אפשר למנוע מקרי רשלנות רפואית, אם קודם כל יוצאים מהעמדה הפאסיבית - בקשו כמה שיותר מידע על ההליך הרפואי. אם הרופאים מדברים בשפה גבוהה - בקשו מהם שיבהירו את עצמם היטב. חפשו מידע על המצב הרפואי שלכם, שאלו את כלל הצוות שבא אתכם במגע, כולל על כל טיפול קטן שנעשה לכם. וידוא שכזה הוא חשוב גם לכם - אבל גם כי הצוות הרפואי צריך לספק הסברים לכל דבר, ולא לעבוד בצורה אוטומטית.

    • דאגו שיהיו אתכם אנשים - באופן טבעי, כשאתם מגיעים לעמדת המטופלים, אתם נמצאים בעמדת חולשה מסוימת – ולו רק כי מבחינה פיזית, מצבכם איננו תקין. לכן, חשוב מאד שיהיו אתכם אנשים מהסביבה הקרובה - הורים, אחים, ילדים, קרובי משפחה נוספים, חברים ומכרים - כל אלו יכולים לשמש כפה והאוזניים שלכם, לגלות מעורבות, לדבר עם הצוות הרפואי, ולוודא שאתם מקבלים טיפול הולם.

    • לקבל עוד חוות דעת - אפשר למנוע מקרים של רשלנות רפואית פשוט אם דורשים עוד חוות דעת. יש מקרים שבהם חוות הדעת הרפואית שאתם מקבלים נראית לכם משונה - וזו זכותכם (ככתוב בחוק!) לקבל חוות דעת רפואית נוספת. לא פעם, רופא נוסף יקבע שהמצב הוא שונה לחלוטין, והדבר יכול ממש להציל את חייכם.

 


לבחור גם בצוות הטוב ביותר


במידת הצורך, אתם יכולים למנוע מקרים של רשלנות רפואית, פשוט אם אתם בוחרים מלכתחילה בצוות רפואי מיומן ומוצלח. הבחירה בצוות הרפואי טוב אולי תדחה מעט את התהליך, אך אם זה אפשרי, זה גם כדאי - כי זה מאפשר לכם לקבל טיפול מעולה, ולהקטין את הסיכוי לרשלנות.


טיפול ברשלנות רפואית מכל סוג עדיף ומומלץ ללכת להתייעץ רק עם מומחים בתחום שיש להם את כל הניסיון בדרוש.

אודות הכותב:

המאמר נכתב באדיבות חברת Sat Prep רשלנות רפואית - הטובים ביותר עבורך.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il