מאמרים - תובנות מהספר - מי יבכה כשתמות? הדפסה מאתר מאמרים

תובנות מהספר - מי יבכה כשתמות?

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

מי יבכה כשתמות? מתוך הספר של רובין ס' שארמה מחבר הספר: "הנזיר שמכר את הפרארי שלו"."כשנולדת בכית וכל העולם שמח. חיה את חייך כך שבמותך יבכה העולם ואתה תשמח".


"הטרגדיה של החיים אינה המוות, אלא מה שאנחנו מניחים לו למות בקברנו בעודנו חיים"


1) מצאו את יעודכם בחיים. הימים חולפים ונהפכים לשבועות, השובעות חולפים ונהפכים לחודשים, והחודשים נהפכים לשנים. בתוך זמן קצר הכל נמחק ולכם לא נותר אלא לב מלא חרטה על חיים שלא חייתם במלואם.


2) הביעו טוב לב כלפי זר מדי יום ביומו. כל אדם המופיע בחייכם יכול ללמד אותכם שיעור ולספר לכם סיפור. אם תעלו על פניו של אדם אחד חיוך פעם ביום, או תשפרו את מצב רוחו של אדם זר אחד בלבד, יהיה יומכם בעל ערך.


3) כנסו לפרופורציות: סטיבן הוקינג, מגדולי הפיזיקאים מאז ומעולם, אמר כי אנחנו חיים בכוכב לכת זניח, במערכת שמש שגדולה ממוצע מאוד, הנמצאת בשוליים של גלקסיה אחת מתוך מאה אלף מליוני גלקסיות. בהתחשב במידע הזה, האם הבעיות שלך אכן גדולות כל כך?


4) משמעת עצמית: אנשים המצליחים רגילים לעשות את הדברים שאנשים שנכשלים לא אוהבים לעשות. התוצאה רבת הערך ביותר של כלל החינוך היא אולי היכולת לגרום לעצמך שתעשה את הדבר שעליך לעשות, בשעה שיש לעשותו, אם זה מוצא חן בעיניך ואם לא.


5) נהלו יומן. העלאת חוויותכם היומיומיות והלקחים שהפקתם מהן יגרום לכם שתחכימו מדי יום ביומו. כך שתפתחו מודעות עצמית ותעשו פחות שגיאות. בנוסף, תתרגלו את דמיונכם ותגדירו את חלומכם.


6) אמרו את האמת.


7) כבדו את עברכם. "אני מעדיף שיהיה לי אומץ לנסות דבר מה ולהיכשל בו מאשר לא לנסות כלל".


8) למדו לסרב באדיבות: אם תלמדו לסרב לדברים שאינם חיוניים, תוכלו להקדיש זמן רב יותר לנושאים שטמונה בהם ההבטחה לשפר את אורח חייכם שיפור של ממש ולסייע להם להותיר אחריכם את המורשת שאתם יודעים בלבכם שנועדתם להשאיר.


9) טפלו היטב במקדש האישי שלכם. תבררו מה אתם מכניסים לגופכם, איך אתם מדברים לעצמכם ולאחרים, ואילו מחשבות מובילות אותכם במהלך היום. כמו כן איזה הרגלים מנהלים את המכונה הביולוגית שלכם?


10) ראו בכל קושי ברכה: האופי שלנו לא מעוצב באמצעות החוויות הקלות ביותר של החיים, אלא באמצעות החוויות הקשות ביותר. דווקא בזמנים התובעניים ביותר של חיינו מתברר לנו מי אנחנו באמת, ואנחנו מתוודעים למלוא עוצמת הרוח שבנו.


11) צחקו יותר.


12) הסתכנו יותר. איש אינו מסוגל לגלות ארצות חדשות אם הוא אינו מוכן לאבד את קשר העין עם חופי המבטחים לזמן רב עד מאוד".


13) חיו.


14) אימצו את ההרגל לפעול: רובנו יודעים מה עלינו לעשות כדי לחיות חיים מאושרים יותר, בריאים יותר ומלאי סיפוק. הבעיה האמיתית היא שאנחנו לא עושים את מה שאנחנו יודעים שעלינו לעשות. לא תמיד הפעולה תהיה קלה, אך בכל זאת ההרגל הזה ישרת אותכם רבות.


15) החיים הם דבר מוזר, אם אינכם מוכנים להסתפק אלא בטוב ביותר, לעיתים קרובות אכן תקבלו אותו.


 

אודות הכותב:

ניר הולצמן NLP


holtznir@walla.com


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il