מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

בעקבות היתרונות והזכויות הנלווים אל האזרחות האירופאית פועלים ישראלים רבים לקבלת אזרחות מתוקף מוצאם המשפחתי. צאצאים ליהדות צרפת, יהדות גרמניה וכעת גם יהדות גירוש ספרד יוכלו לפעול לקבלת אזרחות אירופאית אותה יחזיקו לצד האזרחות הישראלית. נציין כי הליך קבלת אזרחות אירופאית הוא הליך ממושך במהלכו תתבקשו להתמודד עם בירוקרטיה, תשלומי מסים שונים וגם דרישה לתרגום מסמכים על ידי נוטריון.


יתרונות של דרכון ספרדי


הדרכון הספרדי משמש כדרכון אירופאי לכל דבר, המחזיקים בו יוכלו לעבור בקלות בין מדינות אירופה. כמו כן, תהיינה הטבות שונות לאלו המבקשים להעתיק את מקום המגורים שלהם לאירופה, לעבוד באירופה או ללמוד במוסד אקדמי אירופי.


נוהל קבלת אזרחות ספרדית


החוק בספרד קובע כי כל אדם המבקש לקבל אזרחות ספרדית מתבקש לעבור הליך של התאזרחות במהלכו עליו לוותר על אזרחות קיימת נוספת. התקנה המעניקה אזרחות למגורשי ספרד מבאה עמה נוהל מעט שונה, נכון להיום, הישראלים אשר יקבלו אזרחות ספרדית מתוקף היותם צאצאים ליהדות ספרד יוכלו להמשיך להחזיק גם באזרחות הישראלית. אזרחות למגורשי ספרד ניתנת מתוקף אחריות היסטורית של ספרד כלפי אותם יהודים אשר גורשו.


חלון הזדמנויות לקבלת אזרחות למגורשי ספרד


שנת 2014 הביאה עמה בשורה טובה לצאצאי יהדות גירוש ספרד המעוניינים לקבל אזרחות ספרדית אירופאית. נציין כי תקנות החוק נמצאות כעת בשלבים אחרונים של גיבוש ואישור, התקנון הסופי צפוי להתפרסם בתוך מספר חודשים. עם פרסום התקנון המאפשר קבלת אזרחות למגורשי ספרד על המועמדים למהר להגיש את המסמכים והבקשות. יש להדגיש כי תהיה תקופת זמן קצובה במהלכה ניתן יהיה להגיש את המסמכים. בהתאם לכך, יש להתחיל בהליך איסוף המסמכים הדרושים להגשת הבקשה.


אלו מסמכים דרושים להגשת בקשה לקבלת האזרחות?


המסמכים הדרושים הם מסמכים אישיים ומסמכים המעידים על זיקה ברורה אל יהדות גירוש ספרד. על המועמדים להציג תעודה המעידה על מוצא רבני חתומה על ידי רשות רבנית בישראל או בחו"ל, הוכחה על יכולה שפת הלדינו (על המועמדים להיות דוברי לדינו), כתובת נישואין בנוסח ספרדי האוסרת על נשיאת אישה שנייה, מסמכים משפחתיים המעידים על מוצא ספרדי מובהק וזיקה אל יהדות ספרד. מסמכים משפחתיים כמו תעודות לידה, תעודות נישואין, דרכון ספרדי ישן, מסמכי מקרקעין וכן הלאה יוכלו לשמש אתכם כהוכחה מתאימה להגשת הבקשה. כדאי יהיה לצרף גם תמונות משפחתיות, צילומים של מצבות ותיאור מפורט של אילן היוחסין המשפחתי המציג את השורשים הספרדים. 

אודות הכותב:

שירותי ליווי וייעוץ למועמדים צאצאי יהדות ספרד המבקשים לממש את זכותם לקבלת אזרחות ספרדית. המומחיות שלנו והליווי המקצועי הם היתרון שלכם. 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il