מאמרים - תיקונים פשוטים לרכב שניתן לעשות ללא מכונאי הדפסה מאתר מאמרים

תיקונים פשוטים לרכב שניתן לעשות ללא מכונאי

נכתב על ידי אורן רבין

[ הדפסת המאמר ]

מסתבר שלא על כל טיפול או תיקון לרכב חובה להגיע למוסך. במיוחד היום כאשר יוקר המחיה עולה בהתמדה ומוצרים ושירותים ממשיכים להתייקר.


ישנם כמה תיקונים וטיפולים לרכב שניתן לעשות לבד בבית בעצמנו ועם מעט כלים,  אם בכלל.


לשם כך, הכנו עבורכם רשימה של תיקונים וטיפולים פשוטים לרכב שניתן לעשות ללא בעל המקצוע:


החלפת להב המגבים-  הסבר לביצוע החלפה בד"כ מגיע בתוך הקופסה של הלהבים החדשים שתקנו, ביצוע ההחלפה פשוט מאוד ונעשה בד"כ באופן ידני ללא כלי עבודה כלשהוא.


החלפת פיוז (נתיך)-  אחרי שמצאתם את מיקום קופסת הנתיכים במדריך הרכב שלכם,  על מכסה קופסת הפיוזים ישנו שרטוט בו מסומנים הנתיכים כדי שניתן יהיה לזהותם בדומה לקופסת פיוזים בבית.  החלפתם פשוטה, בד"כ יש הסבר במדריך הרכב, ייתכן ותצטרכו לרכוש נורת ביקורת לבדיקת הפיוז השרוף וחולץ פיוזים (אם אין כזה בקופסת הפיוזים) בנוסף לפיוז חדש.


החלפת נורת פנסים- לאחר שפתחתם את המכסה של פנס הרכב אתם רק צריכים לשחרר את חוטי החשמל מהנורה השרופה ולחבר את החוטים לנורה התקינה. יתכן ותצטרכו מברג כדי לפתוח את עדשת הפנס.


החלפת מסנן אוויר-  הקופסה עם מסנן האוויר נמצאת מעל למנוע , הוראות מדויקות למציאת הקופסה מופיעות במדריך לרכב.  אחרי שמצאתם את הקופסה והורדתם את המכסה הסירו את המסנן הישן ונקו את הקופסה, לאחר מכן התקינו את המסנן החדש באותה צורה וכיוון בו מצאתם את המסנן הישן.


החלפת שמן מנוע ומסנן- לצורך ביצוע הפעולה יש להצטייד במעט כלי עבודה, תחילה כדאי לעבוד עם רמפה לרכב כדי להרים את החלק הקדמי של הרכב, לקלות ולנוחות העבודה,  בנוסף תצטרכו גם מפתח פילטר שמן, מפתח משולב (פתוח סגור) משונן, מחבת לניקוז ומשפך. לאחר ריקון השמן הישן תוודאו שאתם מחליפים בשמן לפי הסוג המצוין במדריך הרכב.


החלפת נוזל מים ברדיאטור - מומלץ להשתמש במים ירוקים ולא מים רגילים מהברז וזאת כדי לשמור על תקינות ואורך החיים של המנוע.


הפעולות הפשוטות הללו כשהן מבוצעות על ידיכם יעזרו לכם לחסוך סכומי כסף לא מעטים  וזמן יקר בהגעה למוסך, עם זאת, ברור לנו שמומלץ על כל תקלה או טיפול לפנות למכונאי מוסמך במרכז שירות לתיקון הרכב שיש בו את כל הציוד למוסכים הדרוש לתיקון, לרוב זהו ציוד מקצועי ואיכותי שחשוב לביצוע העבודה בקלות ובנוחות וללא פגיעות מיותרות במרכיבים השונים של הרכב.


 


 


 

אודות הכותב:

אורן רבין, הבעלים של חברת רבין כלי עבודה, כתובת אתר: www.rabintools.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il