מאמרים - ג'אגלינג - איך מתחילים ואיך הופכים את זה למקצוע הדפסה מאתר מאמרים

ג'אגלינג - איך מתחילים ואיך הופכים את זה למקצוע

נכתב על ידי גיל אינלנדר

[ הדפסת המאמר ]

ג'אגלינג זו מילה רחבה מאוד הכוללת בתוחה מגוון מיומנויות וכלים למשל, כדורים, קלאבים, חד-אופן, מטפחות, מקלות שונים ומיניהם ועוד המון סוגים, מי שרוצה להתחיל צריך לבחור קודם כל אביזר אחד ולהתמקד בו.


נגיד שבחרנו להתחיל עם כדורים, לא סתם אני נותן את הדומא הזו, ג'אגלינג עם כדורים ניתן ללמוד בכל מקום כמעט (בבית, בעבודה, בבית ספר/מכללה, בחוץ כשנעים להיות, אני אפילו תרגלתי על אונייה בזמן הפלגה), כדורים אפשר להכין או לקנות כדורי ג'אגלינג מקצועיים בהרבה מקומות.


אז איך להכין? טכניקה פשוטה של הכנסת חופן חול לתוך שקית סנדביץ קטנה, את השקית מכניסים לתוך בלון שגזרנו לו את הצוואר ואז לתוך עוד בלון, חשוב רק שכל הכדורים יהיו בערך באותו משקל. למבוגרים כדאי להכין גדולים יותר.


מתחילים מלימוד של תרגילים בשני כדורים (ביו-טיוב יש אין ספור של סרטוני הסבר על תרגילי ג'אגלינג בשני כדורים), רק אחרי שלמדמו ממש טוב בשני כדורים כדאי להתחיל ללמוד עם שלושה ואז הלימוד מהיר ואין תסכול בדרך.


אחרי ששלטנו בלהטוטי כדורים כדאי לעבוד על משהו חדש, למשל מקל פרח (ניתן לקנות את כל האביזרים בחנות הג'אגלינג בצפון), אחרי מקל פרח יש דיאבלו, צלחת מסתובבת (ממש קל ללמוד), מקל איזון, פויזים וחישוקי הולה הופ. זו הרשימה הבסיסית של האביזרים בהם צריך לשלוט כדי להנחות סדנאות ג'אגלינג לילדים, לכל אביזר צריך לתת את הזמן, להתאמן עליו ולהתמקצע ברמת שליטה טובה כי לרוב דרוש גם לתת לילדים הסבר והדגמות לפני תחילת הפעילות בסדנה.


אני מעריך שכדי לשלוט בכל האביזרים האלו כדאי לקחת כשנה של אימונים (אני לא מדבר על מופע ג'אגלינג אלא הנחיית סדנאות) יום-יומיים. 


השלב הבא הוא לקנות את כל האביזרים האלו (הייתי מוסיף גם מקל סרט ומתקן קליעה למטרה), לקנות שולחן מתקפל ומפה יפה ולהתחיל להציע את הסדנה לצהרונים, קיבוצים, קייטנות וכו'. המחיר שלהטוטן מתחיל לוקח על סדנה של כשעה הוא כ-500שח.


הרבה פעמים מתוך הנחיית סדנאות ג'אגלינג מגיע רצון ללמד ילדים בחוגים ואולי אפילו להרים מופע ולהתחיל להפעיל ימי הולדת.


בשביל להרים מופע ג'אגלינג צריך שליטה ממש טובה בלפחות 5-6 אביזרים, צריך שלמופע יהיה סיפור כלשהו ולחשוב על הרבה בדיחות מצחיקות ולשלב את הילדים במופע זה מאוד חשוב (במיוחד בימי הולדת), אורך מינימאלי של מופע כזה צריך להיות חצי שעה ובימי הולדת נהוג גם להכין לילדים בלוני צורות, זה די קל ללמוד כמה צורת בסיסיות (חרב, לב, כלב ופרח למשל). יום הולדת כזו צריכה לעלות סביב ה-1200שח אבל מתחילים יכולים לדרוש גם 800שח כדי להשתפשף. 

אודות הכותב:

גיל אינלנדר - 'קרקס בגיל' להטוטן / ג'אגלר מנחה סדנאות מופעי קרקס לילדים ומופעי אש סדנאות ג'אגלינג, גיבוש, לימוד ג'אגלינג, הליכה על קביים ועל חבל לפרטים נוספים-050-7675152  kirkasbegil@gmail.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il