מאמרים - זהירות מנתינת פרטים ברשת, ישנם גונבי זהויות הדפסה מאתר מאמרים

זהירות מנתינת פרטים ברשת, ישנם גונבי זהויות

נכתב על ידי idan benyamin

[ הדפסת המאמר ]

כעובד באבטחת מידע, נתקלתי ברשת לא פעם בגניבת זהויות. מדובר על אתרים תמימים למראה שמבקשים מהגולש להזין פרטים לשם הרשמה, או שמבקשים להרשם באתר דרך הפייסבוק. אותם אתרים אחר כך עלולים לגנוב את זהותכם, ולהתחזות אליכם באתרים השונים, עם לצורך קידום מכירות ועם לצרכים אפלים יותר.


לשם הבנת התופעה פעם נתקלתי באתר שהיה מעביר את הזהויות של הגולשים שלו לגורמים אחרים, לא פעם היו פותחים עם הזהות חשבון פייסבוק ע"ש אותו האדם, ונתקלתי אפילו בפעמים שפתחו חשבונות באתרי הכרויות מפוקפקים בכדי שיראו מלאים יותר באנשים.


כל זה הוא רק החלק המעצבן והלא מזיק של העניין. בחלקים אחרים ניתן למצוא בעיה הרבה יותר גרוע. ישנם גנבי זהויות כל כך מתוחכמים שהם ממש גונבים את הזהות שלכם ביחד עם כרטיסי האשראי. אותם גניבי זהויות מצליחים לפעמים להגיע עד למספר חשבון הבנק / כרטיס האשראי שלכם, ואז כבר נוצרת בעיה.


אז מה ניתן לעשות בכדי לא לגנוב זהויות?


א. לא נכנסים לאתרים שלא מכירים. אם יש אתר שלא הכרתם זכרו לא לתת פרטים אמיתיים אם אתם לא מחוייבים. יצרו לעצמכם איזו זהות לאתרים כאלו בלבד, לדוגמא פלוני אלמוני מכתובת לא מוכרת ותיבת דואר מזוייפת שאליה ישלח כל הספאם. במידה ותתנו אמון באתר בעתיד תמיד תוכלו לשנות לפרטים האמיתיים.


ב. לא להכנס עם חשבון הפייסבוק בשום צורה לאתר שלא מכירים ולא בוטחים בו ב100%. זאת אומנם הדרך הקלה ביותר, אבל היא מבטלת ב100% את האפשרות לסעיף א' שהוא הסעיף החשוב ביותר.


ג. ברשת ישנם תוכנות שונות לאבטחת מידע שמדרגות את האתרים השונים. חלקם באים בתוכנות אנטי וירוס נחמדות. השקיעו כמה שקלים או שתמצאו תוכנה כזאת בחינם וגילשו בצורה קצת יותר בטוחה.


ד. הסכנות הנשקפות היום לגולש המומצא גדולות הרבה יותר מהסכנות שנשקפו בעבר. זיכרו הרשת מלאה באנשים עם מטרות לא הגונות ויש להגן על עצמכם ולצפות לגרוע מכל.


גלישה נעימה לכולם
עידן בניימין
מומחה לאבטחת מידע

אודות הכותב:

עידן בניימין
מומחה לאבטחת מידע.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il