מאמרים - שיפור עמידות בתי עץ בפני אש ושילוב ציוד בטיחות עם חומרי בידוד הדפסה מאתר מאמרים

שיפור עמידות בתי עץ בפני אש ושילוב ציוד בטיחות עם חומרי בידוד

נכתב על ידי עידן ע

[ הדפסת המאמר ]

כיום לאחר שנים רבות של שימוש בעץ בבנייה וכמעט בכל תחום בחיינו ישנו טרנד לחזור ולהשתמש בעץ ולהכניסו לתוך הבתים שלא לדבר על בניית בתי עץ למגורים. לעץ יתרונות רבים ביניהם מראה טבעי וחמים, מבודד חום קור טבעי ומופלא ותחזוקה נמוכה ולא אינטנסיבית כלל.


אין שום חומר על פני כדור הארץ שהוא חסין לחלוטין בפני אש, כאשר הטמפרטורה עולה ישנו התחלה של נזק מקומי מסויים. גם אם אתם גרים בבית מבניה קונבנציונאלית כגון בטון, עדיין כאשר ישנה אש אגרסיבית עדיין יכול להיגרם נזק מסויים.


מכאן אל תעשו טעות ותחשבו ששימוש בחומרים מעכבי בעירה יחד עם חומרים מבודדים יהפוך את הבית שלכם לבלתי חדיר ומוגן לפחות כל מה שנוגע לשריפות בתים. אם לפתע אתם מקבלים תחושה של ריח שרוף קבוע קיימת אפשרות גבוהה כי מדובר בקצר חשמלי וכי חומרי מעכבי הבעירה בוערים לאט מאוד. מומלץ מאוד לבחור בחומרים חסיני אש כאלה שבמגע ראשוני עם אש מפיצים ריח חזק כזה שיפנה או יעורר תשומת לב רבה ויעזור למצוא במהירות את מיקומה של האש ולכבותה לפני שנזק נוסף יתרחש.


בית שבנוי מחומרים דליקים יישרף מהר מאוד כל שנדרש הינו ניצוץ כדי שהחומר יעלה באש והאש תתפשט לכל עבר, חומר בידוד משמש כמחסום להתפשטות האש. אם יש לכם קיר עץ או בית מעץ אזי מומלץ שתשתמשו בחומר בידוד אש העלול לעכב את האש, זה יעניק לכם זמן יקר כדי להשתמש בכלי בטיחות שונים וציוד כיבוי אש.


כמובן אם אין לכם מטפה לכיבוי אש מהר מאוד תגלו כי משימת הכיבוי הולכת להיות קשה מאוד, תצטרכו להתקשר למכבי האש ולחכות עד שתגיע העזרה לכיבוי והשתלטות על האש. לפיכך כאשר אתם משקיעים בחומרי בידוד וחסיני אש עליכם לשקול את ההוצאות הנוספות הנדרשות להתקנת ציוד כיבוי אש נוסף בביתכם, ישנם אנשים רבים שמניחים כי החומר חסין אש המותקן בקירות בתי עץ הינו תחליף לציוד וכלים אחרים, זה לא המקרה.


אם כבר הסכמתם לבניית בית מעץ עם חומרים חסיני אש, תיהיו חייבים לשקול את האפשרות של נסיגה של איכות החומר עם הזמן. בתרחיש שכזה ייתכן כי תצטרכו לחזק או להחליף את החומר. בין אם אתה רוצה להתחייב בבניית בית מעץ עם חומרים עמידים בפני אש או לא זה משהו שעליכם להבהיר ולברר ולשאול שאלות רבות ככל האפשר כדי להינות מבטיחות מקסימאלית.

אודות הכותב:

 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il