מאמרים - אל תהמר על הכסף שלך הדפסה מאתר מאמרים

אל תהמר על הכסף שלך

נכתב על ידי רן טוביה

[ הדפסת המאמר ]

כאדם רציני, הגיוני והגון – האם יעלה על דעתך לנתח אדם כלשהו, כשברור לך שלא עברת שום הכשרה מתאימה? או לפתוח קליניקה ולשמש כפסיכולוג מבלי שלמדת וקיבלת רישיון אוניברסיטאי כנדרש בחוק? אולי תסכן עצמך ותעלה להטיס מטוס קל מבלי שפגשת אי פעם מדריך טיסה?


במענה לשאלות אלו, הרי שמעבר לגיחוך שתעלה, תשובתך תהיה חדה – ברור שלא! לא כן?!


סביר להניח שעל שאלות אלו יענו באופן דומה, כמוך, מרבית, אם לא כל, מי שהן יופנו אליו! בין היתר גם אלה שסוחרים, או מתכוונים לסחור, בשוק ההון.


אז למה כשמדובר בהם – לפחות במרביתם – המציאות מתבררת כאחרת? מדוע מבחינתם הדבר אינו נכון או הכרחי כשמדובר בשוק ההון? למה יש להם נטייה להאמין שאין צורך ללכת וללמוד את הנושא בצורה יסודית ומקצועית?


אם תשאל אותם – תיתקל בתשובות שונות ומגוונות, אך כאלה שמקורן בטעות בסיסית. שכן האמונה הרווחת שאפשרויות המסחר כיום, שהן נורא זמינות ונוחות, בשילוב העובדה שישנם הרבה "יועצים ומומחים" שיכולים "לסייע" לכל אחד בגיבוש ההחלטה איזו עסקה לפתוח – מזמנת לא מעט נזקים!


הנחת היסוד ש"מה יש כבר לדעת" כשרוצים לסחור, שהרי ניתן להסיק "בקלות" אם המחיר עומד לעלות או לרדת (יש הרי שתי אפשרויות וזהו, נכון?), ובנוסף צריך "רק" להבין כיצד לתפעל את תוכנת המסחר לפתיחת וסגירת עסקה, בעייתית בחומרתה.


אז למרות שברור לך, כמו לכל בר דעת אחר, שעניין המסחר בשוק ההון, ולא משנה באיזו נגזרת ונישה שבו, מורכבים הרבה יותר, בכל זאת ניתן להבחין, שהמציאות טופחת על פניהם של אותם סוחרים שמתנסים במסחר ללא שום רכישת ידע ובקיאות. נגרמים להם מפחי נפש קשים, הפסדיהם, שהופכים להיות מנת חלקם הולכים ומתרבים, ולעתים עד כדי מצב בו הדבר מתבטא אצלם בהשלכות כלכליות חמורות.


הם לרוב משוכנעים שהכול בגלל שהשוק נגדם, שיש "יד נעלמה" שמושכת בחוטים להפילם ועוד טרוניות והאשמות שונות. בד"כ, הם אינם עוצרים לרגע לשאול עצמם את השאלות שהוצגו בהתחלה, עדיין נמנעים מלהסיק לגבי האפשרות שעוגמת הנפש שחבו קשורה לעובדה שהם לא למדו את הנושא.


נכון שההשכלה בתחום אינה הדבר היחידי שעשוי להשפיע על מידת ההצלחה, אולם היא הבסיס, היא ה"א'-ב'" הנדרש!


אתה חושב לסחור בשוק ההון? יש לך עניין ליצור לעצמך בסיס להצלחה במסחר? ראשית – לך למד את הנושא בצורה מקצועית.


אה, כן, דרך אגב – הכוונה "בצורה מקצועית" זה לא קורס אינטרנטי און-ליין חינמי. זכור שכפי שאתה מעוניין לקבל תמורה עבור מוצר או שירות שהשקעת בו, כך גם מצפה אותו גורם שמספק לך הכשרה מקצועית. אם הוא מציע לך אותה חינם – בדוק את סיבותיו, כמו גם מידת רצינותו!

אודות הכותב:

95% מפסידים בשוק ההון! - אל תהיה אחד מהם!
למד את הסיבות החדות והברורות לכישלון רוב הסוחרים והבן כיצד אתה תימנע מכך!
קבל את הדו"ח החינמי: "כיצד תימנע עצמך מהפסדים"
הכותב הנו בעל האתר www.fxitsrun.com העוסק במסחר בשוק ההון

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il