מאמרים - כל מה שחשוב לדעת על בידוד תרמי לבית הדפסה מאתר מאמרים

כל מה שחשוב לדעת על בידוד תרמי לבית

נכתב על ידי ינון דוידוביץ

[ הדפסת המאמר ]

המעטפת החיצונית של הבית משמעותית ליכולת של המבנה לשמור על טמפרטורה אחידה ועל חום פנימי או קרירות בעונת הקיץ. הפעלת מכשירי מיזוג אוויר תהפוך יעילה הרבה יותר כאשר ישנה שכבת בידוד תרמי בבית. את שכבת הבידוד ניתן להתקין במהלך תהליך הבנייה תוך טכניקות בנייה ירוקה או בשלבים מאוחרים יותר. בידוד תרמי הוא הזדמנות לצמצם את צריכת החשמל תוך צמצום הפעלת המזגן ושאר אמצעים לחימום או קירור הבית.


הפרשי הטמפרטורה בין הבית לבין הסביבה החיצונית הם אשר גורמים לבריחה של אנרגיה מבעד לקירות, כאשר מותקנת שכבת בידוד תרמי מתאימה בריחת האנרגיה מצטמצמת משמעותית. בני הבית יוכלו לחוש בקור של המזגן במשך זמן ממושך יותר בעונת הקיץ ובאמצעי החימום בעונת החורף. כמו כן, שכבת הבידוד מעכבת את השפעת הטמפרטורה החיצונית על הטמפרטורה בתוך הבית. בידוד תרמי הוא המפתח לשמירה על בית חם בעונת החורף תוך צמצום צריכת החשמל, אם יש בבית מכשירי חימום או קירור הפועלים בהתאם לתרמוסטט ההפעלה תהפוך חסכונית הרבה יותר.


כיצד מתקינים בידוד תרמי לבית?


אין כל ספק כי כל צרכן בישראל שואף לצמצם את צריכת החשמל, תעריפי החשמל היקרים מכבידים על הכיס ומעוררים דאגה עם כל הפעלה של המזגן בבית. עלויות של תהליך בניה של בידוד תרמי אפשר יהיה לכסות תוך צמצום צריכת החשמל, את העבודה יש לבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים המכירים היטב את חומרי הגלם ועושים שימוש ברכיבי מעטפת המספקים בידוד באיכות גבוהה.  מחקרים מציגים כי ההשקעה בהתקנת שכבת הבידוד מוחזרת בתוך שנים ספורות תוך חיסכון ארוך טווח ושיפור תחושת הנוחות בבית.  יהיו ימים בהם בני הבית לא ירגישו כל צורך בהפעלת אמצעי חימום או קירור על אף כי כל שאר השכנים כבר מפעילים את המזגנים מספר שעות. 

אודות הכותב:

מטרתי בכתיבת המאמרים היא לספק ביקורת צרכנית נוקבת הנוגעת לתפעול של שירותים ומוצרים ישראליים שונים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il