מאמרים - קנייה ופינוי עיזבונות הדפסה מאתר מאמרים

קנייה ופינוי עיזבונות

נכתב על ידי טומי אנג'ל

[ הדפסת המאמר ]

הטיפול בחפצי עיזבון הוא לרוב עיסוק ש"נוחת" עלינו בנסיבות בלתי נעימות ומלווה בלא מעט קשיים רגשיים ולוגיסטיים. מובן שכל אחד היה מעדיף שלא להתמודד עם מצב מסוג זה, אולם לאחר שנכפה עלינו, מוטב לבצעו על הצד הטוב ביותר – ונשכיל להימנע מנזקים כלכליים ואחרים ואולי אף להפיק ממנו תועלת ולסיים את התהליך באופן מהיר ולשביעות רצון כל הצדדים הנוגעים בדבר.


מהי הדרך הראויה להתמודד עם עיזבון?


בין חפצי העיזבון נמצאים לרוב חפצים בעלי ערך סנטימנטלי, חפצים בעלי ערך כספי, לעיתים חפצי אומנות או אספנות, ריהוט, מכשירי חשמל, ביגוד או חפצים אחרים שיכולים להועיל לנזקקים. לצערנו ישנם גם מצבים שבבית או בדירה שהשאיר אחריו יקירנו נמצאים גם חפצים חסרי ערך או אפילו פסולת.


הטיפול בעיזבון כולל בראש ובראשונה מיון של החפצים והערכתם. לאחר מכן יש לייעד כל חפץ לאתר המתאים: חלוקה בין היורשים, מכירה לקונה עיזבונות, אומנות או תכשיטנות, עמותות או ארגוני צדקה, אתרים למחזור חומרים שונים כגון נייר, מתכת או אלקטרוניקה או אתרי פסולת. מאוד לא מומלץ לבצע פינוי של כל החפצים לפח האשפה הקרוב, שכן לא רק שמדובר בעבודת סבלות קשה, אלא שייתכן ואנו מפספסים פוטנציאל של הרכוש להביא לנו תועלת כלכלית, לסייע לנזקקים ולתרום למחזור – ואף עוברים על תקנות של הרשויות המקומיות ועשויים להיקנס בשל כך.


בנוסף לכך, לא כל דבר ניתן להשליך לפח אשפה סטנדרטי או להניח לידו – ישנם אביזרים שונים שחובה לפנות לאתרי פסולת או מחזור מורשים בלבד ואי ציות לתקנות אלו גם היא גוררת בעקבותיה קנסות.


אז איך מפנים עיזבונות מדירה? מומלץ להיעזר במומחה, קונה עזבונות!


כפי שבוודאי ניתן להבין, פינוי דירה מעיזבון הינו משימה שדורשת שעות עבודה רבות, אמצעים כגון סבלים ורכב להובלה וכן ידע בתחום טיפול בחפצים שונים שעשויים להימצא בעיזבון, לכן מומלץ להשתמש בשרותי חברה המתמחה בפינוי ובקניית עיזבונות מדירות. שירות שכזה יחסוך לך זמן רב, מאמץ פיזי ניכר והתעסקות בטרדות בירוקרטיות. במקביל, שירות של חברה כזאת ימקסם את התועלת שניתן להפיק מן החפצים בעיזבון. בעזרת חברה המתמחה בפינוי דירה מעיזבונות, תוכל לעבור תקופה לא פשוטה זו בראש שקט יותר - ובסיום התהליך תקבל דירה נקייה ומוכנה למכירה, השכרה או אכלוס מחדש.

אודות הכותב:

מרכז הפינוי החברה המובילה בישראל - פינוי דירה, פינוי מקלטים, פינוי מחסנים, פינוי תכולות, פינוי ירושות ועזבונות - במרכז הפינוי, שומרים על חוק שמירת הניקיון ועוזרים למיחזור הגלובלי

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il