מאמרים - חובות לבנקים? ייתכן כי מגיע לכם החזר בגובה 2,500 ש"ח הדפסה מאתר מאמרים

חובות לבנקים? ייתכן כי מגיע לכם החזר בגובה 2,500 ש"ח

נכתב על ידי סרגיי גור

[ הדפסת המאמר ]

ב-23.7.14 האמת יצאה לאור ובית המשפט המחוזי בלוד קבע בהסכם פשרה כי בנק לאומי גבה מהחייבים לו יתר על הנדרש. ועל כן, אם הייתם מצויים בחובות לבנק לאומי החל משנת 2001 וננקטו נגדכם הליכים משפטיים או הליכים בהוצאה לפועל מהלך 13 השנים האחרונות – הרי שמגיע לכם החזר בגובה של 2,500 ש"ח.


על מה ולמה?

בשנת 2008 הוגש כתב תביעה ייצוגי נגד בנק לאומי בטענה כי הבנק, בניגוד להוראות של בנק ישראל, חייב את כל לקוחותיהם, שננקטו נגדם הליכים משפטיים או הליכים בהוצאה לפועל, בריבית גבוהה יותר מן הדרוש, וזאת ללא הפרדה למגוון סוגי חיוב. ההליך המשפטי נמשך כ-6 שנים ותם בהסכם פשרה, כאשר החדשות הטובות הן עבורכם – אלו שבעודכם בחובות לבנק לאומי וגם לאלו שהשאירו את החובות לבנק מאחוריהם. במידה וחשבונכם עדיין פעיל בבנק לאומי, ההחזר יתבצע ישירות אליו, אילו חשבונכם סגור - מומלץ שתפנו אל הבנק ישירות ובררו לא רק את זכאותכם אלא גם את אופן ההחזר ווודאו כי אכן הדבר מתרחש.


עדיין בחובות לבנקים? הימנעו מטעויות נוספות

להיות עם היד על הדופק בכל הנוגע לחשבונכם הינו קריטי בכל עת, על אחת כמה וכמה כשאתם בחובות לבנקים גדולים כקטנים. כל ריבית שלא חושבה כהלכה יכולה לעלות לכם ביוקר ואין מדובר כאן באלפים בודדים אלא לעיתים קרובות בעשרות ואף מאות אלפי שקלים אשר מתווספים לחוב הקיים על בסיס שנתי. הרי החזר של 2,500 ש"ח קרוב לוודאי שלא יאזן את שנלקח ביתר (בייחוד כאשר מדובר בסכומי כסף גדולים שבגינם אתם בחובות). רצוי בהחלט לדעת בכל עת מה גובה החוב שלכם, על מה בדיוק הבנק גובה מכם וכמה, וחשוב לא פחות, כדאי להבין האם הגבייה מוצדקת ובהתאם לתנאים שנקבעו לכם במעמד חתימה על תנאי ההלוואה/משכנתא או בהתאם לתנאים חדשים בהם עדכנו אתכם.


לא בטוחים שהחובות לבנקים בדיוק בגובה הנכון? חושבים שדורשים מכם סכום בלתי הגיוני? פנו למקצוענים שיבחנו את החוב, שיבצעו בדיקות פיננסיות מקיפות, בדיקת חשבונות בנק ויבחנו את גובה החוב האמיתי. היו בטוחים כי במרבית הפעמים ניתן יהיה לעלות על טעויות שנעשו בתום לב/במכוון ועם הפעולות הנכונות ניתן יהיה להגיע להסדר חוב עם הבנק, מה שיקל עליכם להיפטר מן החוב אחת ולתמיד.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il