מאמרים - בדיקות תוכנה - הדרך שלך להשתלב בהיי-טק הדפסה מאתר מאמרים

בדיקות תוכנה - הדרך שלך להשתלב בהיי-טק

נכתב על ידי יואב לוינסון

[ הדפסת המאמר ]

במאמר זה אענה על השאלות הבאות – 
    • מה זה בעצם בדיקות תוכנה?

    • מדוע כדאי לי להשתלב בתחום?

    • כיצד ניתן לרכוש את הידע הנדרש?

 


מה זה בעצם בדיקות תוכנה?


בדיקות תוכנה הוא תת מקצוע מתוך עולם בקרת האיכות, או בשמו הלועזי  QA – quality assurance.


בקרת איכות היא עולם ומלואו של תפקידים ופעולות שאנו עושים בכדי לוודא כי המוצר אותו אנו מייצרים עומד בדרישות שלנו ושל הלקוחות שלנו, ולעיתים אף בדרישות של החוק או משרדי ממשלה שונים.


למשל, כאשר חברה מסויימת מייצרת מוצר מזון כגון חומוס, מלבד פס הייצור שלה, החברה משקיעה כספים רבים במעבדות אשר בודקות כל הזמן מה איכות המוצר. האם הוא עומד בדרישות שהוגדרו? לא פעם אנו שומעים על מקרים בהם חברת מזון מבקשת מאיתנו שלא לצרוך מוצר שלה שיוצר בתאריכים מסויימים כיוון שהוא איננו עומד בתקנים של משרד הבריאות למשל בשל המצאות חיידקים.


עיקרון דומה תופס גם בעולם התוכנה. חברות היי-טק משקיעות מאמצעים רבים בכדי לוודא כי מוצר התוכנה שלה עומד בדרישות המקוריות של הלקוחות, וזאת כמובן בכדי לוודא שהלקוחות יהיו מרוצים, ימשיכו להשתמש במוצר ואף ימליצו עליו לחברים. למשל, האם הייתה ממליצים לחברים שלכם להשתמש בדפדפן אינטרנט איטי במיוחד אשר לוקח לו למעלה מדקה לטעון כל דף אינטרנט? כמובן שלא! האם הייתם משתמשים בדפדפן אינטרנט לא אמין שלעיתים פותח דפים אחרים מאלה שביקשתם לגלוש אליהם?


אמנם מדובר כאן בדוגמאות גסות, אולם בגדול זהו עולם בדיקות התוכנה –
    • לוודא כי מוצר התוכנה שלנו מבצע את הפעולות הנדרשות ממנו באופן נכון

    • לוודא כי מוצר התוכנה מבצע את הפעולות בזמן תגובה הגיוני וקביל

 


מדוע כדאי לי להשתלב בתחום?


בדיקות התוכנה נחשב לרוב כתפקיד "שער כניסה" לעולם ההיי-טק. זאת כיוון שזהו מקצוע שמצד אחד קל יחסית ללמוד אותו, ומצד שני מאפשר לנו לצבור הרבה ידע וניסיון שמשמשים כבסיס חזק לקראת מעבר למקצועות הבאים בעולם ההיי-טק כגון פיתוח תוכנה, אינטגרציה, ניהול מוצר ועוד מקצועות רבים.


חשוב לזכור כי מלבד שכר גבוה יחסית, תעשיית ההיי-טק נחשבת אטרקטיבית מאוד בזכות נקודות חוזק רבות נוספות כגון התנאים הנהדרים (קרנות השתלמות, גמישות בשעות העבודה להורים עם ילדים, קייטנות מטעם מקומות העבודה, סבסוד ארוחות, סבסוד מנויים בחדרי כושר, סביבת עבודה מתקדמת), כגון אפשרויות קידום רבות הן בפן המקצועי והן בפן הניהולי. נוסף על כך למחפשים מקום עבודה יציב קיימות חברות וותיקות ויציבות, ומהצד השני, למחפשים את הריגושים ישנם אינספור סטארטאפים בכל תחום אפשרי.


 


 כיצד ניתן לרכוש את המקצוע?


ישנם מספר גופים בשוק אשר מקיימים קורסי הכשרה לבדיקות תוכנה. עם זאת חשוב לזכור כי כבכל תחום אחר אליו נרצה להכנס, אחד הדברים החשובים ביותר, לעיתים חשוב אף יותר מידע תיאורטי, הוא הניסיון המעשי. היות ותחום בדיקות התוכנה הופך בשנים האחרונות לפופולארי יותר ויותר, מספר המועמדים לכל משרה הולך וגדל וחשוב שיהיה לכם ביד יתרון משמעותי על פני מועמדים אחרים. ניסיון מעשי בעבודת בדיקות על מוצר תוכנה אמיתי מעניק לכם את היתרון העצום הזה ומחזק את השליטה שלכם בידע התיאורטי.


אחת הדרכים לצבור ניסיון שכזה הוא באמצעות מסלוליים ייעודיים, למשל קורסי הכשרה המבוצעים בשיתוף פעולה עם חברות סטארטאפ מובילות – לימוד תיאורטי של החומר ויישומו על מוצרי התוכנה של אותן חברות סטרטאפ, כך שבתום הקורס יש לכם את כל מה שאתם צריכים ביד – ידע וגם ניסיון.

אודות הכותב:

הכותב הינו אחד המייסדים ומנהל ההדרכות בחברת פרקטיס אשר מתמחה בהכשרת בודקי תוכנה בשיתוף פעולה עם חברות סטארטאפ מובילות במשק.


לפרטים נוספים - http://www.practis.co.il


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il