מאמרים - כיצד נוכל למנוע כאבי שרירים ברגליים? הדפסה מאתר מאמרים

כיצד נוכל למנוע כאבי שרירים ברגליים?

נכתב על ידי יובל אריאלי

[ הדפסת המאמר ]

ישנן לא מעט סיבות בהן ספורטאים ואפילו סתם אנשים החובבים פעילויות חווים כאבי שרירים ברגליים הנובעים כתוצאה מהתכווצות שרירים.


קחו לדוגמה את רצי המרתון שמתאמנים במשך שנים ארוכות לרגע התחרות ואחרי כ-30 קילומטרים נעצרים לא בגלל עייפות אלא בגלל שריר שהתכווץ ואינו מאפשר את המשך הריצה שלכם.


ישנן מספר סיבות מדוע השריר יכול להתכווץ בזמן מאמץ:
  • גיל

  • DNA

  • BMI גבוה

  • חוסר במאגרי הגלוקוז

  • חוסר בנוזלים

  • עודף בנוזלים

  • עייפות ועומס יתר

חלק מהסיבות אינן תלויים בכם כמו גיל והיסטוריה אבל ישנם מקרים בהם אנחנו כן יכולים לטפל ולהיות תלויים בעצמנו. מקרים בהם נוכל להימנע מהתכווצויות שרירים או לפחות להפחית את כמויות שלהם.


חשוב שיהיה לנו הרבה מאוד אנרגיה בגוף. האנרגיה שלנו בנויה ממאגרי הגליקוגן. הפחמימות נאגרות במאגרי הקליקוגן ומשוחררות בעת הצורך. המאגרים המלאכים מסייעים בשמירה על רמת גלוקוז תקינה בדם כמובן בעת אימוני הספורט.


המאגרים הריקים לעומת זאת יכולים לגרום לתוצאה ההפוכה שהיא מפחיתה את עצימות האימון או גורמת להפסקת האימון לגמרי כאשר מתקיימת התכווצות שרירים.


אחד הגורמים הנוספים להתכווצות שרירים היא איבוד נוזלים. כל אדם מאבד נוזלים בכמות שונה מהאחר. הוגף מאבד נוזלים בזמן ההזעה ואיבוד יתר של נוזלים עלול להוביל להתייבשות שאחת הסימפטומים שלה היא התכווצות שרירים.


מומלץ מאוד לשתות לפחות חצי ליטר מים לפני כל אימון וכמובן לשתות מעט תוך כדי או עם סיום האימון על מנת להחזיר נוזלים לגוף.


לסיום נדבר מעט גם על עייפות השריר. כשהגוף עייף הרפלקסים העצביים האחראים על הכיווץ והרפיית השריר יכולים לפעול בצורה לא תקינה. התופעות הן התכווצויות פתאומיות של שריר אחד שניתן לפתירה על ידי מתיחה ועיסוי.


כדי למנוע מהשריר שלכם להתעייף אני ממליץ לכם לשמור על תוכנית אימונים קבועה של תרגילי גמישות המשפרים את גמישות השריר. בנוסף להקפיד על מנוחה על האימונים, תזונה נכונה וכמובן לפני כל אימון יש לבצע חימום טוב ומתיחות.

אודות הכותב:

קרא עוד על דרך טבעית להתמודדות עם מחלת הסוכרת, טרשת עורקים, מחלות לב ולחץ דם - לחץ כאן לפרטים נוספים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il