מאמרים - אלוהים לא מרגיש דבר הדפסה מאתר מאמרים

אלוהים לא מרגיש דבר

נכתב על ידי רות קדם

[ הדפסת המאמר ]

אני משתדלת כהרגלי בקודש, לקרוא מה אנשים אחרים כותבים. אני נודדת מאתר לאתר פוגשת את המילה שמונחת בתוך מאמר , בתוך סיפור. בתוך אדם. אין ספק שאחד הנושאים הכי "אין" עכשיו זה ק ב ל ה.
אופנה, כת, תורה, לימוד, יהדות, אסור ,מותר, גיל 40 , נכון, לא נכון, יחידי סגולה, אפשר להשתגע, לא כל אחד יכול, מדע, שרלטני, שפה לא ברורה, פסול, דרך להרוויח כסף, תעשייה, גוף למטרות רווח, ועוד....
הדבר היחיד שעלה בי מתוך אותו ניסיון של אותם האנשים שפוסלים ומבקרים, ושל אלה שכותבים ומהללים, הדבר היחיד שבלט מתוך כל זה, חוסר היכולת שלנו להרגיש באמת את הדברים מבלי לבקר או לפסול או אפילו לשבח.

הזוהר הקדוש ימשיך לנוח על המדף, אני בטוחה שרבי שמעון ישב במערה לא הייתה לו אפשרות להביט בפלזמה עם מסך ענק, לא הייתה לו גישה לאינטרנט , שלא נדבר על מזרון מים. "העולם מעולם ועד עולם". כל כך פשוט בלי פוליטיקה וידענות לשמה. בלי תקשורת הוא גילה תקשורת מופלאה.
אדם העוסק בחיפוש , אדם השואל וחוקר , אדם שרוצה לדעת אינו מתחייב בנפשו, לכן קל כל כך לשפוט ולבקר. אדם הפוגש את אלוהיו מתחייב בליבו , באמונתו לכן אין לו צורך בביקורת או בדברי הלל.
ומהי אותה פגישה עם "תורת הנסתר" אם לא הרצון הכול כך פשוט שלנו להשיב את עצמנו אל ליבנו ומשם לפעול.
"תורת ההרגשה", זוהי הקבלה בעיניי, אדם המכיל ידע שאינו מצווה למעשה כמו קמח שנוצר להכנת כיסא. האם זהו תפקיד הקמח ליצור חומר? נמצא אנשים שיראו במחשבה זו גילוי רב. וכאלה שיאמרו בתמימות מקמח מכינים לחם. תורת הקבלה מאפשרת לרוצים בלבד לחבר עליונים ותחתונים עי" תחושה שאינה אובדת לעולם. החיבור נוצר ברגע שאנו מפסיקים להכין את מה שלא ביקשו מאיתנו.
אדם אמור להיות אדם מתוך חומריו הפנימיים, אלה שנמצאים בהישג ידיו, ההרגשה מצויה בנו , לא מחוצה לנו, לכן כשאנו מוצאים את עצמנו מבקרים, פוסלים, דוחים זה מכיון שאנו חסרים את אותה היכולת להתחבר אל החלק המרגיש ולא אל החלק המגיב שאינו מאפשר לנו להרגיש.
הקבלה מיועדת עבור כל אדם הרוצה בכך, "רצונו כבודו". לא מדובר על ויתור, על חזרה בתשובה דתית, לא מדובר על כפייה. מדובר בנו שמבקרים אפילו את הבורא שאינו מרגיש דבר ולכן כך נראה עולמו.
הבורא משתקף בנו שאיננו חסים, ומרגישים, מעשינו אוטמים לב, לא מעשיו.
הבורא , הבריאה, האדם, כל מה שסביבנו כל הידע הזה תקראו לו באיזה שם שמתחשק לכם. ושלא במקרה... ק ב ל ה ...
כל זה נועד לכם, לתיקונכם , לבריאותכם, לשלמותכם, להכרתכם, לידיעתכם. האם זה משנה בכלל מה אתם חושבים? האם מה שאני כותבת זה חשוב?
האם הבורא בשמיים מחכה לאיזושהי חכמה חדשה מכם?
אני חושבת שהעולם פשוט כל כך , זמין כל כך, רגיש כל כך . וכולם מוזמנים ליהנות ממנו מתוך כוונותיו של העולם, ולא מתוך רצוננו האגואיסטי.
ברגע שכל אחד יבחן את מציאותו שלו ביחס לצלמו יתכן וימצא בקבלה אמת שלא נדרשת הסכמת הכלל להפעלת תיקוננו הפרטי.
כשכל אחד יפתח את עצמו להרגשה , יתגלה אלוהים שיכול להרגיש כי אנחנו בחרנו לנסות ללכת בדרך זו.
בהצלחה...
רות קדם
מצוינות אישית
omrs1@walla.co.il

אודות הכותב:
רות קדם
מצוינות אישית
054-7629779
04-8437423
Omrs1@walla.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il