מאמרים - מחפשים שיטות טיפול בורידים בולטים? הדפסה מאתר מאמרים

מחפשים שיטות טיפול בורידים בולטים?

נכתב על ידי נלי גורוביץ

[ הדפסת המאמר ]

סובלים מורידים בולטים ברגליים? לא כולם יודעים אך לא מדובר רק בבעיה אסתטית, אלא לעתים היא יכולה להצביע על בעיה רפואית, ולעתים חמורה מאוד. לכן רופאים ממליצים לבוא לבדיקה רפואית כבר בהתחלת הבעיה, דבר אשר יכול לעזור משמעותית אם אכן מדובר על תסמין רפואי לקוי. ככל שנקדים לטפל בכך, כך הטיפול יהיה מוצלח ומהיר יותר. 


וגם אם לאחר הבדיקה הרפואית הובאה לידיעתנו כי מדובר בבעיה חיצונית בלבד, אין זה אומר שלא ניתן לטפל בזאת. הרפואה בתחום התפתחה מאוד וכיום כמה שיטות טיפול בורידים בולטים לכלל האוכלוסייה, אותן ניתן לעשות במסגרת קופות החולים, בתי החולים והמרפאות הפרטיות והאסתטיות.


 מה הן שיטות הטיפול בורידים בולטים? 


טיפול שאותו ניתן לעשות לבד, ללא קשר לטיפולים האחרים במסגרת הרפואית, היא על ידי כמה דברים שנוכל לעשות או לא לעשות, על מנת לא להחריף את התופעה. שיטת הטיפול בורידים בולטים זו תתבטא בעיקר בפעילות שלנו - להשתדל לא לעמוד על הרגליים הרבה זמן ולהיפך, להימנע מישיבה ממושכת. לכף יתווסף לעתים גרביים אלסטיות או חבישה אלסטית, זאת בהתאם למצב המטופל והמלצת הרופא.


עוד שיטה לטיפול בורידים בולטים היא ניתוח. את ניתוח זה יכולים לעשות כולם, מלבד כאלו עם בעיות רפואיות מסוימות או מחלות מסוימות אשר הניתוח יכול לסכן את חייהם. דוגמא לכך היא אנשים עם בעיות השמנה, מחלות כלי דם, מחלות לב ועוד מחלות רקע אחרות.


טיפול בורידים בולטים באמצעות לייזר פופולארית מאוד בשיטות הטיפול בורידים בולטים. ישנו טיפול המועבר בקרינה המתאים לורידים קטנים ושטחיים, וישנו טיפול הכולל הרדמה מקומית בו מחדירים צנתר לווריד עם סיב הפולט קרינת לייזר. קרינת הלייזר מפזרת חום, הגורם לכיווץ דופן הוריד ואיטומו. ישנו ניתוח מקומי באזור, אך בסופו של דבר מטופל בתהליך קצר האורך כשעה, בו כבר לאחר מכן המטופל נדרש ללכת על רגליו כאשר הוא חבוש אלסטית. עוד שיטה שכיחה ויעילה לטיפול בדליות ורידים היא טיפול בורידים בולטים באמצעות קיטור, החדרה אדים חמים לוריד בעזרת מחט דקיקה.


 עוד שיטות טיפול בורידים בולטים הן גלי הרדיו וההטרשה. מדובר על טיפולים די דומים ללייזר, הכוללים גם הן ניתוח מקומי של הוצאת ורידים, החדרת צנתר וכן גם כאן הטיפולים קצרים ופשוטים. על פי המלצת הרופא ועל פי רצוננו, ביחד עם מומחה למחלות כלי דם נבחר את שיטת הטיפול לורידים בולטים המתאימה לנו.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il