מאמרים - פעילות גופנית לכאבי גב לאחר לידה הדפסה מאתר מאמרים

פעילות גופנית לכאבי גב לאחר לידה

נכתב על ידי נועם מור

[ הדפסת המאמר ]

לידה היא הפלא הגדול ביותר בטבע. גוף האישה מיומן ויודע בעצמו כיצד להתרחב ולהתאים את עצמו למצב החדש ולגידול ודאגה לעובר הצומח בבטנה. אך יחד עם זאת, לאחר הלידה הגוף מתאושש מטראומה. ההורמונים המשתוללים, ההבדלים המשמעותיים במשקל והשינויים ההורמונאליים- כולם יחד משבשים את המערכות הקיימות בגוף ומאלצים אותו לקחת זמן כדי להתאושש ולחזור לעצמו. המונח המוכר לכך הוא "משכב לידה". במהלך משכב הלידה על האישה לנוח, לאגור כוחות ולאפשר לגוף להתחזק. אך גם לאחר פרק הזמן הזה, עשויות להופיע כאבים שונים. אחד הכאבים הידועים והנפוצים, הוא כאב הגב, המופיע בשל המשקל השונה, התרחבות האגן ולעיתים אף בשל תהליך הלידה (שכיבה ממושכת, זריקת האפידורל ולחיצות על עצם הזנב). ובהנחה והגוף אכן צריך לחזור לפעילות באופן הדרגתי, כיצד ניתן לקבל טיפול בכאבי גב שלא יפגע בגופנו?


אחת השיטות היא פעילות גופנית.


 


ראשית, אם ברצונך לחזור לפעילות גופנית כגון התעמלות לאחר לידה, חשוב שתדעי שעלייך לקבל אישור רפואי מוסמך לעניין. כפי שאמרנו, הלידה השפיעה רבות על גופך, וחשוב שרופא יבדוק אותך הפרטנות בתום משכב הלידה ויאפשר לך לחזור לפעילות.


אז אכן, התעמלות היא אחת הדרכים לטפל בכאבי הגב- אך חשוב לבצע אותה באופן הדרגתי ומפוקח. מומלץ למצוא מאמן אישי או סטודיו מקצועי, כדי לבצע אך ורק תרגילים שנועדו לעזור ולהקל על כאבי הגב- כגון פיזיותרפיה, יוגה, פילאטיס ועוד. תוכלו למצוא מקומות כאלו באזורים שונים ברחבי הארץ: יש מקומות מסודרים לפיזיותרפיה בתל אביב, או יוגה ברמת גן, אך גם בערים קטנות יותר במרכז ובדרום הארץ תוכלו למצוא את מבוקשכם. מומלץ להתעניין ולבדוק על מקום מתאים בקרבת מגורכם.


 


מובן שבכל מקרה, בהנחה והפעילות הגופנית אינה עוזרת והכאב נמשך, מחמיר או משנה צורה- רצוי להתייעץ עם רופא בדחיפות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il