מאמרים - פיתרון פשוט ליחסים חורקים ומלאי ביקורת עם אן אל פי הדפסה מאתר מאמרים

פיתרון פשוט ליחסים חורקים ומלאי ביקורת עם אן אל פי

נכתב על ידי יהודית קונפורטי

[ הדפסת המאמר ]


טיפ גדול ליחסים טובים. או איך שינוי קטן  יכול להציל את הזוגיות שלךדמיינו את התמונה הבאה: היא נכנסת אל חדר האמבטיה. הכל עומד שם כרגיל עם הבלגן הידוע שלה, אבל העין שלה תופסת גם קיסם שיניים. הקיסם שלו. מונח על השיש הנקי.
והתגובה הראשונית שלה, שהיא רוצה להכריז החוצה היא: כמה פעמים אני צריכה לאמר לך שנמאס לי לראות את זה כאן. נראה לך שזה המקום הטבעי של זה?


אבל התגובה הזאת כבר הביאה אינספור פעמים לתגובה מתקיפה מנגד, ואת זה היא רוצה למנוע..
ואז היא תופסת את עצמה ואומרת בלב:
הרי למדתי שיש לי יכולת להשתמש בחוש ההומור שלי במצבים כאלה במקום בתגובת הביקורת שלי, גם אם התגובה הידועה מראש היא ביקורת מתקיפה.
ואז היא מוצאת את עצמה אומרת בחיוך ממש גדול:
אורי, אני מבינה שככה אתה מסמן את הטריטוריה שלך. נכון?!


והיא גם מרימה רגל כמו כלב משתין כדי להדגיש את האמירה שלה
ואורי צוחק מאוד ולוקח את הקיסם ממקומו הלא הולם שעל השיש


 ויש אופצייה שבפעם הבאה הקיסם יגיע אל הפח
....והיא תהיה ממש מרוצה.


וכל השמחה הזאת מתרחשת באמצעות הכלים של אן אל פי.


באמצעות השיטה אפשר לעקוב "כמו בלש" אחרי התוכנה הפרטית שלך. לבדוק איך זה להיות אתה. וכן לראות מה מפיל אותך שוב ושוב לאותו בור שפוגם ביחסים.


ובמקום להשאר תגובתי, תמיד יש את האופצייה לבחור בהתנהגות אחרת.  אז בואו נסכם - כדי לאפשר לעצמך לעשות שינוי שיביא תוצאה טובה יותר ביחסים, מומלץ לעקוב אחר התגובות הידועות מראש, לבחון אם התגובה הידועה תורמת או לא, ואם היא גורמת לסבל - לבחון יכולת אחרת מתוך מגוון היכולות או התנהגות חדשה שתוביל להתנהגות חדש. כל כך פשוט. לא תמיד קל ליישום. אבל כן. כדאי לנסות בבית


אודות הכותב:

יהודית קונפורטי- מאמנת רוחנית מתקשרת ומטפלת בNLP http://www.my.alternativli.co.il/kjud שעת משבר או חיפוש הדרך? משהו יכול להשתנות. צרו איתי קשר 0546240131 036051459 kjud59@gmail.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il