מאמרים - שינויים בעור בהריון הדפסה מאתר מאמרים

שינויים בעור בהריון

נכתב על ידי נועם מור

[ הדפסת המאמר ]

הגוף שלך בהריון עובר שלל שינויים: הרחם מתרחב, העור נעשה שומני וסימני המתיחה מקבלים מקום של כבוד על הירכיים, הבטן והישבן. אך בעוד עם מתיחת הרחם וסימני המתיחה לצערינו אין הרבה מה לעשות (ושלא יגידו לכן אחרת...) דווקא בשינויים בעור יש דרכים לטפל ולהקל.


מה התופעות וכיצד ניתן לטפל בהן?


 
    • הדלדלות העור: במקומות מסויימים העור נמתח, אך יש אזורים שהוא דווקא נעשה רפוי ועייף. פילאטיס לנשים בהריון, למשל, יוכל לעזור להגמיש את העור ולשמור על תחושת חיוניות ורעננות בגוף.

    • שומניות: השינויים ההורמונאליים בגוף מביאים לעור שומני במיוחד. ניתן למרוח משחות שונות כדי להקל על העור, לשמור עליו לח ורך למגע. שימי לב, כדי לוודא שהמשחות הנ"ל הן מותרות לשימוש בהריון. מומלץ לפנות למכון הטריטולוגי כדי לקבל את אישורו, ובאופן כללי, אין להשתמש בשום תכשיר על גופך שלא קיבל אישור מוסמך לכך מהגורמים הרלוונטיים.

    • פצעי אקנה: אותם שינויים הורמונאליים ידועים, מחזירים אותנו בהריון לגיל ההתבגרות וכך ניתן למצוא לפתע על עורנו שלל פצעי אקנה שקיבלו את השם הלא מדויק בעליל- "פצעי בגרות". יש שלל  שיטות סבתא שיאמרו לך כיצד לטפל באקנה, אך אנו ממליצים לפנות לקוסמטיקאית מוסמכת, כדי שתוכל להתאים לעורך את הטיפול הנון והמתאים לו. גם כאן, שימי לב שהיא משתמשת אך ורק בתכשירים המותרים לשימוש בהריון שקיבלו אישור רפואי לכך.

    • פיגמנטציה: על עורך עלולים להופיע כתמים כהים, ושינויי צבע כגון פסים שחורים לאורך הבטן, התכהות הפטמות וכו'. מומלץ להימנע מחשיפה לשמש, למרוח מקדמי הגנה בכל יציאה מהבית ולשמור על העור מוגן ומכוסה.

    • וורידים בולטים ברגליים: אצל חלק מהנשים יבלטו הוורידים ברגליים, בשל המשקל הרב שנוסף להן ומאמץ היתר על הרגליים. כדאי להרבות במנוחה, ולהשתדל להרים את הרגליים למעלה כמה שיותר.

 

אודות הכותב:

הכתבה נכתבה בחסות אורלי בנדל, מומחית לטיפול באקנה


http://obmedical.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il