מאמרים - רישום דומיין לאתר אינטרנט הדפסה מאתר מאמרים

רישום דומיין לאתר אינטרנט

נכתב על ידי עידן שלומן

[ הדפסת המאמר ]

האינטרנט הוא ללא ספק המקום בו כולנו מבקרים מדי יום בצורה זו או אחרת. כיום ישנם מיליוני אתרי אינטרנט ברשת ומיליארדי עמודי אינטרנט שמתרבים מדי שניה בקצב מסחרר.


אם גם אתם מעוניינם באתר אינטרנט משלכם, אם לשם אתר אישי, אתר תדמיתי לעסק או אתר מכירות, אתם צריכים ראשית כל לבצע רישום דומיין עבור האתר.


מהו רישום דומיין?


רישום דומיין הינו תהליך המתבצע מול אירגון האינטרנט הישראלי שהוסמך לשם כך על ידי אירגון האינטרנט העולמי. הרישום כולל רכישה של דומיין, שהוא למעשה כתובת אינטרנט, עבור האתר שלך. דומיין לדוגמא: www.abc123.com .


איזה דומיינים ניתן לרשום?


רישום דומיין אפשרי כיום בעברית או באנגלית ועם סיומות שונות המחולקות לפי קטגוריית מדינה או קטגוריית מקצוע וכדומה.


רישום דומיין ישראלי – דומיין ישראלי הינו דומיין בעל סיומת של האותיות: ".co.il" והינו דומיין המשוייך למדינת ישראל. ניתן לרשום דומיין ישראלי בעברית או באנגלית.


רישום דומיין לועזי – דומיין לועזי הינו דומיין בעל סיומות שונות כאשר המפורסמת שבהן היא ".com" המזוהה עם ארצות הברית אבל היא למעשה סיומת שמציינת שמדובר בדומיין מסחרי. נוסף אליה ניתן כיום לרשום סיומות דומיין של ".net" , ".biz" , ".info" ורבות אחרות. למעשה כיום ניתן לבצע רישום דומיין לועזי במאות סיומות שונות כאשר בשנתיים הקרובות יצטרפו כ 1000 סיומות נוספות המוגדרות על פי מקצוע, דוגמת".company" , ".restaurant" , ".photography" ואחרים.


כיצד ניתן לבצע רישום דומיין?


רישום דומיין ישראלי ניתן לבצע או באתר אירגון האינטרנט הישראלי או באתרים של מספר חברות אחסון אתרים זכייניות שהן בעלות אישור לבצע רישום דומיין ישראלי.


רישום דומיין לועזי אפשרי לבצע במגוון אתרי רישום דומיינים בעולם ואצל מרבית רשמי הדומיין הישראלים. הרישום מתבצע באמצעות האינטרנט כאשר מומלץ להעביר את כל פרטי הרישום באנגלית לכל מיקרה עתידי שיהיה צורך לטפל בדומיין.


מה העלות של רישום דומיין?


רישום דומיין ישראלי עולה בטווח המחירים של 50-75 ש"ח לרישום של דומיין למשך שנה אחת, כאשר ניתן מדי כל שנה לחדש את הבעלות על הדומיין בתשלום מחדש או לשלם מראש עבור מספר שנים קדימה.


עלויות רישום דומיין לועזי משתנות בהתאם לסיומת אותה מעוניינים לירשום. הסיומות הפופולאריות והנפוצות נימכרות בעלות של 7-12$ לשנה כאשר גם כאן ניתן לרשום מראש למספר שנים או לחדש מדי שנה את רישום הדומיין.


אז אם גם אתם רוצים אתר משלכם, אישי או עסקי, ראשית כל ריכשו דומיין הקשור אליכם או לתוכן האתר העתידי ומשם תמשיכו לבניית אתר אינטרנט.


 

אודות הכותב:

עידן שלומן הוא שותף בחברת Signup קידום אתרים העוסקת בייעוץ לחברות בנושא קידום ושיווק אתרים, פיתוח וניהול מיזמים בארץ ובחול. 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il