מאמרים - נקודות זיכוי לאישה הדפסה מאתר מאמרים

נקודות זיכוי לאישה

נכתב על ידי עופר ג'ובאני

[ הדפסת המאמר ]

נקודות הזיכוי במס הכנסה הן הפחתה של חבות המס. בשנת 2013 שווי נקודת זיכוי שנתית הינו 2,616 ש"ח. מס' נקודת הזיכוי הבסיסי הניתנות לאישה עובדת הן 2.75, ז"א שווי זיכוי של 7,194 ש"ח בשנה. מס' נקודות הזיכוי מורכב מ-2 נקודות זיכוי הניתנות לכל תושב, 0.25 נקודת זיכוי הניתנת בגין נסיעות ו-0.5 נקודת זיכוי הניתנת לאישה על מנת לעודד נשים לצאת לעבודה. מעבר לנקודות הזיכוי הנ"ל, ניתנות לנשים נקודות זיכוי נוספות בהתאם למצב המשפחתי וגיל ילדיהם. במאמר זה נפרט מהם המצבים המשפחתיים המזכים בנקודות זיכוי נוספות.


המצבים המשפחתיים המשפיעים על נקודות הזיכוי הנוספות המוענקות לאישה שהיא אמא לילדים מתחלקים לשלוש קבוצות: הקבוצה הראשונה מתייחסת לאישה נשואה, הקבוצה השנייה מתייחסת לאישה גרושה או פרודה והקבוצה השלישית מתייחסת לאישה חד הורית או אלמנה. אישה נשואה תקבל 0.5 נקודת זיכוי בשנה שבה נולד לה ילד וכן בשנה שבה מלאו לילד 18 שנים. עבור ילדים בגילאים של 5-17 היא תקבל נקודת זיכוי נוספת ו-2 נקודות זיכוי עבור ילדים בגילאים בין 1-4. אישה גרושה או פרודה שילדיה בחזקתה תקבל 1.5 נקודת זיכוי בשנה שבה נולד לה ילד וכן בשנה שבה מלאו לילד 18 שנים. עבור ילדים בגילאים של 5-17 היא תקבל 2 נקודות זיכוי  ו-3 נקודות זיכוי עבור ילדים בגילאים בין 1-4. אישה גרושה או פרודה שילדיה לא בחזקתה אך משתתפת בכלכלתם תקבל 2 נקודות זיכוי בשנה שבה נולד לה ילד וכן בשנה שבה מלאו לילד 3 שנים. עבור ילדים בגילאים של 1-2 היא תקבל 3 נקודות זיכוי  ונקודת זיכוי עבור ילדים בגילאים בין 4-18. אישה חד הורית או אלמנה תקבל 2.5 נקודות זיכוי בשנה שבה נולד לה ילד. עבור ילדים בגילאים של 1-2 היא תקבל , 4 נקודות זיכוי בשנה שבה מלאו לילד 3 שנים, 3 נקודות זיכוי עבור ילדים בגילאים בין 4-5, 2 נקודות זיכוי עבור ילדים בגילאים בין 6-17 ו-1.5 נקודת זיכוי עבור ילד שמלאו לו 18 באותה שנה. 


יש לציין כי גם גברים שהם הורים לילדים מקבלים נקודות זיכוי נוספות. למידע באשר למס' נקודות הזיכוי שגברים מקבלים לחצו כאן. על כל אישה לוודא כי היא מקבלת את נקודות הזיכוי המגיעות לה. במידה והיא לא קיבלה אותן היא זכאית להחזר מס שאותו תוכל לתבוע גם רטרואקיבית.

אודות הכותב:

הכותב הינו רו"ח ועורך אתר מסבירים - פורטל ייעוץ והחזרי מס לשכירים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il