מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

פוקימון הינה סדרה/מותג בבעלותו של חברת משחקי וידאו יפנית בשם נינטנדו, שהוקמה על ידי סאטושי טאג'ירי בשנת 1996.


מי היה מאמין שמצפייה בסדרה שמציגה הרבה יצורים מוזרים בעולם שונה משלנו, נוכל להתמכר לסדרה שתהפוך ללהיט עולמי ולמותג מוביל כבר יותר מ-10 שנה. הסדרה פוקימון ומשחקי הסדרה (מביניהם פוקימון X ופוקימון Y החדשים של הדור החדש) הפכו ללהיטים עולמיים שכבשו אותנו החל מילדותינו ועד להיום.


משחקי הפוקימון הראשונים היו סגנון תפקידים (RPG) עם אלמנט של אסטרטגיה, וההמשכים של משחקי התפקידים הללו נחשבים עד היום למשחקי הפוקימון הרשמיים, והתרגומים שלהם לאנגלית. 


כל מספר שנים, מפורסמים רצף חדש של משחקי תפקידים עם פוקימונים חדשים, דמויות, וסגנון משחקיות שונה. כל המאפיינים הללו מצביעים על התחלה של דור חדש של פוקימון. כיום ישנם בסך הכל 6 שורות של פוקימונים, ביניהם ערים שונים, דמויות, פוקימונים, ומשחקים שונים. הדור השישי הוא הדור האחרון בסדרה וכולל את המחוז החדש, קאלוס, שכולל פוקימונים חדשים מזן חדש - Fairy (פייה) ופוקימונים אגדיים חדשים.


המשחקים של הדור הראשון של הפוקימון נקראים "אדום אש" ו- "ירוק עלה" שיוצרו עבור הגיים בוי ביפן. המשחקים הללו קיבלו פופולאריות רבה והתפרסמו בכל העולם. הדור השני של פוקימון פורסם בשנת 1999 עם המשחקים פוקימון זהב ופוקימון כסף עבור הגיים בוי הצבעוני. הדור השלישי של הפוקימונים פורסם בשנת 2002 עם ההכרזה על פוקימון רובי ופוקימון ספיר, שנחשבים עד היום למשחקים הפופולאריים ביותר והמשוחקים ביותר של הסדרה פוקימון. הדור השלישי כולל בתוכו 135 פוקימונים חדשים.


ב- 2006 פורסם הדור הרביעי של פוקימון, עם פרסום המשחקים פוקימון דיאמונד ופוקימון פרל, עבור הנינטנדו DS. הדור הרביעי כולל 107 פוקימונים חדשים וסוכם את כמות הפוקימונים הכללית ב- 493 פוקימונים בסך הכל.


עם השנים החלו לצאת משחקי פוקימון ברשת ובדפדפן בחו"ל ובישראל, מביניהם המשחק ליגת הפוקימונים, פוקימון, שתפס תאוצה והפך למשחק הפוקימון הפופולארי ביותר בישראל והראשון מסוגו בעברית.


הדור החמישי של פוקימון שוחרר בשנת 2010 עם שחרורם של המשחקים פוקימון לבן ופוקימון שחור ביפן עבור נינטנדו DS. 


משחקי הפוקימון הם משחקים שהתחילו דור חדש של משחקים, בין משחקי התפקידים הותיקים ביותר והמשוחקים ביותר אי פעם.


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il