מאמרים - כאבי גב בהריון הדפסה מאתר מאמרים

כאבי גב בהריון

נכתב על ידי נועם מור

[ הדפסת המאמר ]

את בהריון וכבר קראת כל מאמר שיכולת למצוא בנושא. אולי את נרגשת, אולי חוששת, אולי מאושרת, ואולי הכל יחד. בתוך הגוף שלך קיים עכשיו אדם נוסף ועל אף שזה דבר מרגש וטבעי ונפלא, הוא מביא איתו גם השלכות חדשות על גופך: מצד אחד עורך מבריק, שיערך מלא וגזרתך נשית מתמיד, אך מצד שני אולי כבר התמודדת עם בחילות, צרבות ושלפוחית עם לוח זמנים משלה.


אל תטעי, מותר לך להתלונן. גופך יוצר כרגע את הפלא הגדול בטבע, ולפעמים ההרגשה לא מאוד נעימה... ללא ספק אחד הדברים שנשים הריוניות מרבות להתלונן עליו, הוא כאבי הגב. לפעמים הכאבים מגבילים את התנועה, ולפעמים סתם מטרידים. כך או כך, ניתן להקל עלייך.


 


ראשית, חשוב שתביני שהגב צריך להסתגל כרגע לשאת משקל שהוא לא מורגל אליו. לעיתים, בשל שינוי מרכז הכובד, המתיחה של שרירי הגב משפיעה גם על הצוואר והשכמות, ולכן כל האזורים כואבים.


אז האם קיים טיפול בכאבי גב בהריון?


בהחלט.


 


ראשית, ניתן מראש להפחית את הכאבים, ואולי אפילו למנוע אותם. בעזרת יציבה נכונה, שימוש בנעליים מתאימות (כן, זה הזמן לאפסן את נעלי העקב הגבוהות ולחזור אליהם בעוד מספר חודשים...) ותנוחת שינה נוחה- ניתן בפירוש להמעיט את הכאבים. גם חיזוק שרירי הבטן, מתיחות מיוחדות ופילאטיס לנשים בהריון (המותאם במיוחד אלייך), יכולים לעזור ולהקל עלייך.


חשוב שתקפידי להתאים את אורח חייך למצב החדש שלך- גופך יוצר חיים והוא דורש תנאים מיוחדים. ואם הכאבים חריפים ומתמשכים, חשוב לפנות לייעוץ רפואי.


 


זכרו שאתן לא צריכות לסבול את כאבי הגב וכי יש טיפול שמסייע במתן פתרון לכאב, כמובן שיש להוועץ עם רופא בנושא.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il