מאמרים - ארונות וסוגים הדפסה מאתר מאמרים

ארונות וסוגים

נכתב על ידי לב קר

[ הדפסת המאמר ]

ארונות עץ מסוגים שונים


כשבוחרים ארונות עץ לבית או לעסק, זה לא רק הגודל, החלוקה לתאים והעיצוב שקובעים; מלבד אלו, יש להתייחס לסוג העץ שממנו כל ארון עשוי ולבחור את זה שמתאים מבחינת המחיר, השימושיות, עמידות ועוד.


ארונות הם תמיד פריט שימושי שכדאי שיהיה בכל בית ובכל עסק. בבית, הם יכולים לשמש לאחסון בגדים, כלי מטבח, ספרי לימוד וקריאה ועוד. בבית העסק, הם יכולים לשמש לאחסון קלסרי תיוק וכדומה ארונות הם גם פריט שמאוד משפיע על עיצוב משרדים.


ארונות עץ הם בעלי קסם מיוחד והם יכולים להוסיף מראה עדין וחם יותר לבית ולעסק, ולכן הם בחירה מצוינת. עם זאת, בניגוד לארונות מחומרים אחרים, חשוב לשים לב לא רק לגודל או לחלוקה של הארונות לתאים ומדפים, וגם לא רק לעיצוב, כי אם גם לסוג העץ שממנו הם עשויים.


לכל סוג עץ יש את היתרונות שלו. יש סוגי עץ יקרים יותר ויש זולים יותר; אך השאלה היא לא בהכרח כמה כל ארון עולה לפי סוג העץ ממנו הוא עשוי, אלא עד כמה הוא שימושי עבורנו.


הנה כמה סוגי עץ שאיתם משתמשים כדי לבנות ארונות, והיתרונות שלהם:


עץ מלא


ארונות עץ מלא עשויים מעץ חורש או יער שנכרת ועבר עיבוד לקרשים או לוחות לפי הצורך. למעשה מדובר בכל עץ כמעט שנמצא בטבע, כגון אלון, אורן, דובדבן ועוד. היתרון של עץ זה הוא המראה הטבעי שהוא מעניק לארונות. יותר מזה, הוא בריא יותר כיוון שלא עבר תהליכים כימיים תעשייתיים שמבצעים בעצים אחרים, הוא עמיד בלחצים והן בתיקוני פגמים. מדובר בסוג עץ שמחירו יקר יותר, ועל כן הארונות שעשויים מעץ מלא הם יקרים יותר, אך יכולים לשמש לתקופה ארוכה במיוחד.


סנדוויץ'


עץ סנדוויץ' מורכב ממספר גיליונות דקים של עץ שהודבקו זה לזה בשתי וערב., מה שנותן לעץ עמידות גבוהה במיוחד בפני עיוותים שנוצרים משינויי אקלים ולחות. הסנדוויץ' יכול להיות עשוי ממגוון סוגי עץ, כולל מהגוני, אורן, אגוז וכו', ולכן הוא יכול להיות באיכות טובה, והמחיר שלו משתנה בהתאם.


בין סוגי הפלטות השונות תוכלו למצוא ארונות עץ סנדוויץ' צפצפה, סנדוויץ' אדום, ליבנה וטווין. אלו הם הסוגים הנפוצים בישראל.


כמו כן תמיד אפשר לפנות ליעוץ והדרכה  ל אדריכלים בצפון לרעיונות חדשים או דרכים טובות כדי לבנות את הארון הנכון לשימושים הנחוצים


עץ תעשייתי


את העץ התעשייתי מכינים באופן מלאכותי על ידי הדבקה של סיבים ושבבים ולביד של לוחות יחדיו. בין כל אלו אפשר למצוא את ה MDF, שיתרונותיו הוא גמישות, מראה אחיד ומחיר זול.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il