מאמרים - כמה טיפולים לאחר הלידה שכדאי וצריך להכיר הדפסה מאתר מאמרים

כמה טיפולים לאחר הלידה שכדאי וצריך להכיר

נכתב על ידי שירה דניאל

[ הדפסת המאמר ]

בשעה טובה, ילדת תינוק או תינוקת, ואין לנו ספק שמדובר על חוויה מדהימה עבורך. עם זאת, חשוב לדעת שהסיפור כמובן לא נגמר פה. נשים רבות מדווחות על תופעות שונות שהן חוות לאחר הלידה - ברמה הפיזית והנפשית כאחד. חשוב מאד לדעת אילו טיפולים כדאי לבצע, ומתי כדאי לפנות אל מרכז רפואי לטיפול מקצועי במיוחד.


 


כמה בעיות וטיפולים מוכרים לאחר הלידה
    • טחורים - לאחר הלידה, בשל הלחץ הרב שהאגן ספג וכעת ירידה משמעותית בלחץ, נשים רבות חוות יציאה של פצעים שונים, בעיות במתן צואה, עצירות וכן כאבים עזים בפי הטבעת. לרוב, לא צריך לפנות אל מרכז רפואי, אלא מספיק לשמור על תזונה מאוזנת יותר, להקפיד על היגיינה באזור פי הטבעת, ולהרבות באמבטיות פושרות להקלה על האזור. במקרים של טחורים ממושכים - פונים לטיפול רפואי.

    • כאבי גב - תופעה מאד נפוצה אצל נשים בהיריון, שנובעת מהשינויים המשמעותיים במשקל האישה, זריקות שונות שהאישה מקבלת בלידה, וכן הרמה לא נכונה של התינוק. אפשר לתרגל יציבה נכונה ופעולות לחיזוק שרירי הבטן, וכן במידת הצורך לפנות אל מרכז רפואי לצורך טיפולי פיזיותרפיה, ואף לאמץ תרגולים אלטרנטיביים של שיאצו וכו'.

    • נשירת שיער - תופעה שנובעת בעיקר משינויים הורמונליים וכן ממצבים של לחץ נפשי בעקבות הלידה (קשור גם לתופעה של דיכאון לאחר הלידה). אפשר להרבות בתזונה עשירה בוויטמינים, וככל תזונה מאוזנת תסייע. לרוב, הנשירה מפסיקה כחצי שנה לאחר הלידה.

    • דיכאון לאחר הלידה - תופעה נפוצה מאד, כך שאם את חווה אותה - את לא לבד. לרוב הדיכאון שלאחר הלידה נובע מהשינויים ההורמונליים החדים, וזאת לצד תשישות גבוהה שהגוף חווה. אפשר לפנות אל מרכז רפואי למרכזים לסיוע נפשי, במידה והדיכאון לא עובר לאחר מספר שבועות.

 


לפנות תמיד לעזרה


הדבר שחשוב לזכור באשר לטיפולים שלאחר הלידה הוא, שאת ממש לא לבדך. תמיד יש אנשי מקצוע שיוכלו לסייע לך בתוך מרכז רפואי, בנוסף כמובן לסיוע של הסביבה הקרובה

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il