מאמרים - ניקוי פנימי הדפסה מאתר מאמרים

ניקוי פנימי

נכתב על ידי יעל בן-דוד

[ הדפסת המאמר ]

לא בכדי ניקיון פסח הוא באביב!


גם אם הוא בא לבער את החמץ, ושאר הלכלוך והאבק הם "על הדרך", ניקיון פסח משתלב היטב עם ההתחדשות והלבלוב הכלליים, שיש סביב, ומזמינים אותנו לנקות, לאוורר ולהתאוורר.
תחשבו על זה, גם אם הכי כיף לבלות יום אביבי בחוץ, עדיין נעים יותר לנקות את הבית, כשהשמש זורחת ונעים בחוץ, מאשר כשיורד גשם וקרררררררר....


גם הגוף שלנו צובר פסולת. פסולת שמגיעה מבחוץ (צבעי מאכל, חומרי שימור ועוד) ומבפנים (מתח, דאגה, תוצרי לוואי של המטבוליזם).


יש מגוון של תוכניות ניקוי, אך ברובן, אם לא בכולן, יש ירקות לרוב, מעט פירות וחשוב יותר, הימנעות מכל מזון מזיק או בעייתי, שזה אומר, הימנעות מ :
בשר, עוף, דגים, מזון מטוגן, מזון משומר (שימורים), ממתקים, מאפים, לחם, עוגיות, אלכוהול, קפה, קקאו, תה תעשייתי (חליטות צמחים מותר ורצוי), מיצים (כולל מיצים טבעיים), פירות יבשים, מוצרי חלב (למעט יוגורט נטו, ללא תוספות), שמנים (למעט שמן זית, בכבישה קרה), סוכר ושאר ממתיקים.
בנוסף, גם מאגוזים, שקדים, מולסה וסילאן צריך להימנע בזמן הניקוי.


האביב והקיץ מרעיפים עלינו שפע של צמיחה, בכללה פירות וירקות, והגוף שלנו נוטה מאליו להעדיף אוכל קל יותר כמו פירות וירקות, מאשר מזון כבד ומחמם, אותו העדיף במהלך החורף.


לכן, האביב הוא זמן נהדר לבצע ניקוי שנתי לגוף שלנו.
ניקוי שמביא לגוף רענון, התחדשות וחשוב במיוחד, התנתקות מדפוסים והרגלים לא טובים, שנתקבעו בנו.


קחו בחשבון כי הניקוי צריך להימשך, לפחות, שבועיים, כדי שתראו תוצאות.
תוצאה נלוות, שרבים שמחים בגינה, היא הפחתה במשקל.
תוצאות פחות משמחות, שלא תמיד קורות, הן ריאקציות חולפות, כמו כאבי ראש, דלקת בדרכי השתן וכדומה, עקב פינוי הרעלים ועקב ההסתגלות שהגוף נדרש לה (למשל, ויתור על הקפאין).
עם כל זאת, חשוב לזכור, שמטרת הניקוי, בראש ובראשונה, היא שיקום ושיפור הבריאות.
אתם תוכלו להרגיש זאת בתחושה הכללית שלכם, שתהפוך טובה וקלילה יותר, במחמאות שתקבלו, על מראכם הטוב ואף במדדי הבדיקות שלכם (כולסטרול, טריגליצרידים, סוכר בדם ועוד).


ניקוי תקופתי כזה הוא דבר טוב כמעט לכל אדם. אנשים, הסובלים מחולי כלשהו, או מבעיה במערכות הפינוי של הגוף (למשל, עצירות), צריכים להתייעץ עם איש מקצוע, לפני ביצוע ניקוי.
בנוסף, אנשים, שתזונתם השגרתית מורכבת, בעיקר, ממזון לא טוב ו/או מעובד, כדאי שיבצעו תוכנית של טרום ניקוי, בה יכינו את גופם לניקוי, כדי שלא יסבלו מריאקציות רבות.


אז עם מזג אוויר נוח, אנרגיה אביבית, שפע של ירקות ופירות ומטרה ראויה לשמה, התנאים אידיאליים לטפל בעצמנו ולבצע את הניקוי השנתי.


אביב שמח לכם!


 

אודות הכותב:

לקבלת טיפ מתנה לחצו כאן  
 
לקבלת ידע נוסף לשיפור הבריאות לחצו כאן

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il