מאמרים - 5 עובדות שכדאי לדעת על צמר הדפסה מאתר מאמרים

5 עובדות שכדאי לדעת על צמר

נכתב על ידי רוניתי ש

[ הדפסת המאמר ]

כולנו מכירים את בד הצמר בתור הבד בו אנו משתמשים לצורך סריגה. בד מיוחד זה מאפשר לנו ליצור סוודרים, כובעים, צעיפים, חותלות ועוד מוצרי לבוש חורפיים שונים, והוא משמש בעיקר לייצור של פרטי לבוש חמים במיוחד. אולם לא כולם מתעמקים בתכונותיו הייחודיות של הבד ובשימושים הנוספים שלו. הנה כמה עובדות חשובות שכדאי לדעת על הבד, תתכוננו להכיר אותו בצורה הרבה יותר טובה.  


 


צמר - ייחודיות הבד

הסיב של בד הצמר שונה למעשה מכל בד אחר ומשיער הפרווה בכך שהוא בעל יכולת ייחודית להתקפל סביב עצמו, וכך הסיבים שלו למעשה נתפסים זה בזה ויוצרים מבנה אשר מאפשר לשמור היטב על חום. ההתקפלות של הסיבים תופסת את האוויר החם, מה שיוצר מבנה מבודד חום, ומאפשר לנו לייצר פרטי לבוש חמים.  


 


שימושים וסוגים שונים
    • למעשה, התכונה המיוחדת של בידוד החום המיוחסת לבד זה יצרה שימושים שונים בעבור סיבי הבד, כך שלמעט בגדים ופרטי לבוש חמים, סיבי הבד משמשים גם כחומר מבודד באוהלים, וכך נשמר החום בתוך האוהל.

    • השימוש בבד ייחודי זה החל כבר בתקופת הברזל, בה החלו לביית כבשים, כאשר בתקופה זו תלשו את הבד מגופם של הכבשים באמצעות מסרקים העשויים ברונזה. בימי הביניים שימש הבד לצורך ריפוד השריונים והקסדות של הרומאים והיוונים.

    • כולנו יודעים כי סיבי הבד מיוצרים משיערם של כבשים, אולם הצמר מיוצר גם משיער גופם של חיות אחרות כמו: למה, אלפקה, גמלים, עיזים ועוד.  

 


תהליך הניקוי של הצמר


על מנת להפיק בדים מסיב השערה, יש צורך להעביר אותו תהליך ניקוי אשר כולל טיהור של הבד משמנים ועיבויו. התהליך למעשה נחלק לשני חלקים עיקריים: בשלב הראשון מנקים ומבריקים את הבד עצמו, ומעבים אותו ככל שניתן, ואילו בשלב השני מסלקים את הריחות של חומרי הצחצוח באמצעות מים.      

אודות הכותב:

יום נעים ומוצלח שיהיה----

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il