מאמרים - טיפול באמצעות כלבים הדפסה מאתר מאמרים

טיפול באמצעות כלבים

נכתב על ידי משה פיתרון

[ הדפסת המאמר ]

למי מתאים טיפול באמצעות כלבים?


סוגים שונים של טיפול באמצעות כלבים, כמו גם טיפול באמצעות בעלי חיים אחרים הולכים ותופסים תאוצה בשנים האחרונות. לטיפולים אלה קיימים סיכויי הצלחה וסיפורי הצלחה רבים והם אכן נותנים מענה לשלל בעיות ואתגרים עבור מטופלים בני כל הגילאים. כאשר מדובר ספציפית על כלבים, קל הרבה יותר להיקשר ולהיפתח אליהם מפני שאנשים רבים אוהבים כלבים ומתמסרים אליהם בקלות רבה יותר. מסיבה זו טיפול בעזרת כלבים נפוץ מאד בקרב ילדים, בני נוער ואפילו פעוטות צעירים.


כלבים יכולים לעזור בפתרון של שלל בעיות הקשורות לרגש וההתפתחות של ילדים. לדוגמא, ילדים אשר מתקשים להביע רגשות או להתבטא באופן מילולי עשויים להרגיש בנוח לדבר עם הכלבים, לדבר איתם ולהגיד דברים לכלבים שלאנשים סביבם הם לא מרגישים בנוח לומר. טיפול באמצעות כלבים נפוץ במיוחד עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים, שההתפתחות הן המוטורית שלהם והן הרגשית והנפשית מעוכבת או אינה בשלה דיה בהתאם לגילם הכרונולוגי.


איך מתחילים טיפול באמצעות כלבים?


כיום קופות החולים עוזרות ומממנות טיפולים באמצעות בעלי חיים מפני שאחוזי ההצלחה של טיפולים אלה, כאמור, גבוהים וישנם סיפורי הצלחה רבים. ברחבי הארץ פועלות חוות או מקומות טיפוליים המגדלים בעלי חיים וכלבים לצרכים טיפוליים. התהליך מתחיל בדרך כלל בתשאול וראיון עם המטופל על מנת להבין מול אילו קשיים הוא מתמודד, האם ישנם תחומים שבהם הוא מתקשה יותר מאשר באחרים ועוד. שאלות אלו עוזרות למראיין המטפל להתאים את הטיפול המושלם עבור כל מטופל מפני שאין טיפול אחיד אשר יתאים לכמה מטופלים והטיפול צריך להיות מותאם אישית.


ישנם ילדים רבים שההורים שלהם מוכנים להישבע שבעזרת טיפול באמצעות כלבים ההתפתחות של הילד שלהם פתאום תפסה תאוצה, הילד התחיל לדבר ולתקשר עם הסביבה, החל להביע רגשות ועוד. ההתמסרות החוזרת של הכלבים אל הילדים (או המטופלים בגילאים אחרים) היא טוטאלית וכזאת שקשה מאד לעמוד בפניה או להתנגד לה. זו הסיבה העיקרית שבגינה הטיפולים האלה מצליחים ברוב המקרים והמטופלים בעצמם חשים הקלה גדולה לנוכח מצבם שהשתפר באופן משמעותי.  

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il