מאמרים - רוצה לשפר את בריאותך ? הקישי על בית החזה הדפסה מאתר מאמרים

רוצה לשפר את בריאותך ? הקישי על בית החזה

נכתב על ידי גבריאלה חבויניק

[ הדפסת המאמר ]

בימים האחרונים אנו עדות לתהליך הריפוי של שני האחים, חיים מיכאל שלמה בן מיכל ורפאל יצחק לבית גרוס, שנפגעו מהרעלת חומרי הדברה. כמה נפלאה היא היכולת של הגוף לשקם את עצמו. נכון, הצוות הרפואי שמטפל בהם במסירות מספק את התנאים לריפוי ומקל עליהם בתהליך. אבל מי שעושה שמנצל את התנאים הללו ומבצע את הריפוי עצמו הוא הגוף.


כל מקרה של ריפוי מופלא שעולה לכותרות מחזק את האמונה שלי בכוחו של הגוף, כפי שאני אומרת למטופלות שלי: יש בכן יכולת ריפוי עצמי עצומה, כך נבראתן.


חשוב להבין שתהליך הריפוי הוא תהליך מורכב. מערכת הריפוי העצמי של הגוף מבוססת על מערכות פיזיולוגיות משוכללות שמפעילות בגוף את תהליך הריפוי. אחת מהן היא מערכת החיסון, שהיא מערכת מורכבת ומשוכללת בפני עצמה, בין היתר היא כוללת בלוטה אחת חשובה שנקראת בלוטת התימוס ועליה אני רוצה לספר לכן היום, מה חשיבותה ואיך אתן יכולות להפעיל אותה באופן מכוון לתועלתכן.


אז מהי בלוטת התימוס?


בלוטת התימוס היא כאמור חלק בלתי נפרד ממערכת החיסון של הגוף. היא נמצאת  בתוך חלל בית החזה מתחת לעצם החזה ולפני כלי הדם הגדולים וקנה הנשימה.


משמעות השם תימוס ביוונית (thymos) הוא אנרגיה חיונית והוא מתאים באופן מוחלט לתפקידה החשוב - ייצור תאי דם לבנים של מערכת החיסון החיונית לשמירה והגנה על גופנו.


תפקיד בלוטת התימוס לא היה ידוע עד לשנות השבעים, ומאמצע שנות השישים היא זוהתה כבלוטה המפרישה חלבוני תימוזין, שנחשבו הורמון. כיום ידוע שחלבונים אלו נמצאים ונוצרים ברקמות רבות בגוף האדם, יש סוגים רבים של חלבונים אלו, ולהם מגוון תפקידים, ביניהם במערכת החיסונית. חלבוני התימוזין זוהו כגורמי שינוי צורה (בעולם החי).


בספרד נעשו מחקרים  על הקשר בין  רגשות חיובים ותפקוד מיטבי של הבלוטה  מול רגשות שלילים או פחות שמחים וירידה בתפקוד.


המערכת החיסונית שלנו היא נועדה להגן עלינו  מפני התקפות של וירוסים, חיידקים, פטריות, תאים ממאירים ועוד. כאשר הגוף שלנו מזהה אי-תקינות בגוף מערכת החיסון נכנסת לפעולה, ומעבירה פקודה להגברת ייצור תאי הדם הלבנים או הכדוריות הלבנות בבלוטת הטימוס ושחרורן אל מקום הפגיעה במטרה לתקן ולשחזר את הרקמות שנפגעו.


כך, לפני עידן האנטיביוטיקה, התרופות ותהליכי ההיגיינה, היה זה האמצעי העיקרי באמצעותו הגוף ריפא את עצמו.


עם זאת, בלוטת התימוס מגיעה לשיא גודלה במהלך תקופת ההתבגרות המינית,  כלומר היא פעילה מאוד במהלך שנות החיים הראשונות, ולאחר מכן היא מתחילה להתכווץ אך לא מפסיק את פעילותה.


 


אז איך אנחנו יכולים לחזק את הבלוטה ולהפעיל אותה באופן מודע כדי ליהנות מהיתרונות שלה?


 


מסתבר שכבר בעבר חכמי המזרח היו מודעים להשפעתה המיטיבה של  בלוטת התימוס על הבריאות, והמציאו תרגילים שנועדו לחזק אותה.


 


תרגיל להפעלת בלוטת התימוס


 


אני ממליצה על ביצוע התרגילים האלה בבוקר עם הקימה ובלילה לפני השינה.


עמדי כאשר הברכיים מעט כפופות (המרחק בין הרגליים חייב להיות זהה לכתפיים). ושימי לב שמשקל הגוף הוא על האצבעות ולא על העקב ושמרי על כל השרירים רגועים.


 


כעת, התחילי להקיש עם כריות  האצבעות שלך על מרכז החזה, בקצב: הקשה אחת חזקה, ושתיים חלשות. עשי זאת במשך 3 עד 5 דקות, נשמי בשקט, והתרכזי ברטט המופק ברחבי אזור בית החזה.


 


לתוצאות מרביות יש לתרגל 20 נגיעות  בבוקר ו-20 נגיעות בכל לילה.


 


בהצלחה!


 


 


אני לרשותכן, 


כדי להדריך, לתמוך ולעזור לכן למצוא את הדרך לרפואה שלמה.


שלכן,


גבריאלה – נטורופטית מומחית לטיפול בפיברומיאלגיה ובעייפות כרונית.


 


 

אודות הכותב:

גבריאלה חבויניק - נטורופתית וחברה בלשכת הנטורופתים בישראל.


מומחית לפיברומיאלגיה ועייפות כרונית, מסייעת לביצוע שינוי בריאותי


http://fibromialgia.biz


gabriela22@012.net.il


052-3925938

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il