מאמרים - חופשי ומאושר.. הדפסה מאתר מאמרים

חופשי ומאושר..

נכתב על ידי יוסי אפללו

[ הדפסת המאמר ]

חופשי ומאושר


 


בתיעוד חייהם של אסירים במזרח ארצות הברית שהוקרן בנישוניאל גאוגרפי אמר הסוהר הראשי :


"I love my freedom very mach that why I obey all the rules out there - cause I want to be a free man"


,


"אני מאוד אוהב את החופש שלי ולכן מציית לכל החוקים שם בחוץ - כי אני רוצה להיות אדם חופשי "


 


ולמרות שדבריו של הסוהר הראשי התייחסו לחופש מפני הכלא ,הרי שעדיין מתייחסים דבריו לחוק טבע מאד ברור,חוק שאומר שחיים יכולים להיות רק כשתוחמים אתם בתוך גבולות ברורים.


שרוח ללא מסגרת עפה לה, שברית והסכם מאפשרים לשני אנשים חיי נישואים, שתקנות וחוקים מאפשרים חיי קהילה וחופש אמיתי קיים רק אם שומרים על מגבלות.


הגישה הזו שאומרת שללא מגבלות וחוקים אין בעצם חופש הינה הפוכה למוסכמה החברתית שטוענת שחופש בא רק אחרי ניפוץ המסגרות החברתיות או במילים אחרות רק שאני עושה מה שבא לי, מה שמתחשק לי, מה שאני רוצה אז אני מרגיש חופשי...


 


מסביבנו בטבע הכול חי ומתקיים בתוך מסגרות וחוקים מאד ברורים: הפנינה בצדף, העובר ברחם, הבושם בפרח, הנשמה (חיים) בגוף. אבל לא רק שם.. ללא ארון, הבגדים שלנו יהיו מפוזרים ולא שמישים. ללא טיפול קבוע ומדויק במכונית שלנו לא נוכל להגיע ממקום למקום. ללא מדידה נוקשה של כמויות מדויקות לא נצליח לאפות את העוגה שאנו רוצים. ללא משמעת שקיבלנו על עצמנו בניקיון הבית, ישאר האחרון מקום מטונף שאיננו רוצים להיות בו.


מה שאני בעצם אמר שהחופש מתאפשר רק על ידי האיסור והמגבלה כשם שה'כן' שלם רק בגלל ה'לא', והלבן בולט כאשר ברקע קיים השחור והאישה כשגבר לצידה כך גם החופש. האיסור והמגבלה הם אלה שמאפשרים אותו. ונראה שהאיסור והגבול או החוק הוא תמיד חד יותר ונוקשה יותר מהחיים שעליהם הוא מגונן. אנו מגנים על מה שעדין ושביר במעטה קשוח ונוקשה יותר.


חיינו(מחשבות, רגשות, יצרים, חלומות, מטרות, ועוד) עטופים להם בתוך הגוף הנוקשה שלנו על מנת לגונן על שבריריותם ולאפשר להם את הסיכוי להיות.


אם אנו רוצים להיות יותר ממה שאנחנו היום (שזה אוסף של אותם הדברים שרשומים בסוגרים הקודמים) הרי שאיננו יכולים רק להסתפק בהגבלתו (מלשון גבול) של הגוף שלנו אלא עלינו להשים על עצמנו מגבלות נוספות וחוקים חדשים על מנת שנוכל להיות יותר ממה שאנחנו היום. וכך אדם חופשי באמת הוא אדם שחיי במסגרת של חוקים מאד מאד ברורים, חדים ונקיים.


הוא ממש לא עושה מה שבא לו, הוא מציית למשהו גבוהה ממנו, וכך הוא שומר על החופש שלו.


 


בדיוק כפי שאמר רב הסוהר" אני כל כך אוהב את החופש שלי שאני מאד מקפיד לשמור על החוקים שם בחוץ".


                                                                                                                                       יוסי אפללו

אודות הכותב:

יוסי אפללו, מומחה להילינג ובכל סוגי ההתמכרויות ומורה (קואצינג) להתפתחות ומודעות אישית.
טל:037311655 0547311650 d36@walla.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il