מאמרים - המרכיב החסר להצלחה בטיפול הדפסה מאתר מאמרים

המרכיב החסר להצלחה בטיפול

נכתב על ידי גבריאלה חבויניק

[ הדפסת המאמר ]

לאחרונה אני עוסקת רבות בשאלה "למה עבור חלק ממטופליי הטיפול מצליח, ועבור חלק לא?". ניסיתי לזהות מהו הדבר שמבדיל ביניהן, במטרה כמובן לשפר ולהביא את כל מטופליי ל-100% הצלחה.


אני רוצה לשתף אתכן שהדבר הראשון שזיהיתי, בשיחות שקיימתי עם המטופלות שלי, שאלו שכן הצליחו בטיפול, מילאו אחר כל ההוראות שנתתי ואימצו הרגלים חדשים, בין אם מדובר על תזונה, ספורט או התנהלות אישית. ואלו שלא הצליחו מאוד התקשו לשנות את ההרגלים שלהן.


נכון, לעתים מגיעות אליי נשים לפגישת ייעוץ, הן שואלות ומתעניינות, אבל לאחר שהן שומעות על כל השינויים שאני מבקשת מהן לעשות, הן מוותרות מראש ואומרות  "זה לא בשבילי". וזה בסדר. יכול להיות שהן עדין לא בשלות לשינוי.


בכל פעם אני נדהמת מחדש מהטבע האנושי, הן הרי יודעות שיש משהו בהתנהלות שלהן שלא מיטיב איתן והן לא מוכנות לשנות. הפחד מן השונה והחדש ותחושת אי הוודאות פשוט משתקת אותן והן לא פועלות.


אבל לא עליהן אני רוצה לדבר. אני מדברת אליכן, מטופלות יקרות שלי, שכן בחרתן להתחיל בתהליך ריפוי, נרשמם לטיפול, באתן, עשיתן את הצעד הראשון לשינוי התודעה וההרגלים אבל כשהגיע המכשול לא ידעתן מה לעשות ואיך להתגבר עליו.


כעת כבר הבנתי מהו המרכיב החסר שמבדיל בין אלו שמצליחות בטיפול לאלו שלא – המרכיב החסר הוא היכולת להתמיד בהרגלים חדשים.


הרגלים הם כלי נפלא שעוזר לנו ל לחזור על פעולה ולשפר את המיומנות שלנו בה. אבל מה אם מדובר על פעולה שמשאירה אותנו באותו מקום? אנחנו  נחזק את המקום של הכאב, העצב והתסכול... שהרי אם נמשיך לשים סוכר במרק הוא לעולם לא יהיה מלוח.


השינוי הוא כלי להטמעת הידע החדש ויצירת מציאות חדשה. וכך כתב ערן שטרן בספרו להגשים "ברגע שבו פרדיגמה חדשה מוטבעת ומוחקת פרדיגמה ישנה, תפיסת העולם שלנו משתנה. כתוצאה מכך הפעולות שלנו משתנות וכמובן שגם התוצאות שלנו."


מכאן, שכל מה שעלינו לעשות הוא לבחור בהרגל שיעזור לנו וישפר את המציאות שלנו.


איך עושים את זה? זו השאלה הגדולה, וזו בדיוק הסיבה שהחלטתי לעשות פעולה ולבנות מערך הדרכה שלם במטרה לעזור לכן להטמיע את כל ההרגלים החדשים שנדרשתן לעשות בתהליך הטיפול.


אני עובדת על התכנים הללו במרץ, מתוך מחויבות להגשמת הבריאות  שלך.


פרטים נוספים בקרוב.


גבריאלה.


 


נ.ב.


נקודה למחשבה לסוף השבוע: נשים רבות היו רוצות  להשיג בריאות  בחיים שלהן, אך מרביתן לא מוכנות לעשות את מה שנדרש כדי להשיג זאת...


ומה אתך?


 


אני לרשותכן, 


כדי להדריך, לתמוך ולעזור לכן למצוא את הדרך לרפואה שלמה.


שלכן,


גבריאלה – נטורופטית מומחית לטיפול בפיברומיאלגיה ובעייפות כרונית.

אודות הכותב:

גבריאלה חבויניק - נטורופתית וחברה בלשכת הנטורופתים בישראל.


מסייעת לביצוע שינוי בריאותי


 http://fibromialgia.biz


gabriela22@012.net.il


052-3925938

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il