מאמרים - לכבוד טו בשבט: משהו על גינות ועציצים הדפסה מאתר מאמרים

לכבוד טו בשבט: משהו על גינות ועציצים

נכתב על ידי אורלי ערן

[ הדפסת המאמר ]

גילוי נאות: אני ממש אוהבת גינות. אני אוהבת להיות בהן, לראות אותן, לעבוד בהן עבודה פיזית – וכמובן לתכנן אותן.


כאדריכלית ומעצבת פנים, אני מוצאת שישנן המון נקודות משותפות בין תכנון בניין ותכנון גינה. בשני התחומים הנושא הוא החלל ועיצובו, והדרך בה אנשים ישתמשו בו ויהנו ממנו. בתכנון של בניינים חומרי הגלם שלנו הם חומרים חסרי חיים, קשיחים ועמידים. בגינון  - חומר הגלם העיקרי  הוא חי, גדל, נושם, פורח ומתכלה : הצמחים. יש בכך קסם רב.


יחד עם זאת, גם בתכנון גינה קיימים אלמנטים קשיחים רבים : בכל גינה קיימים שבילים,  גדרות,  פרגולות, שמדרגות - כל מיני אלמנטים שונים של עיצוב וקישוט. אלמנט חשוב נוסף בכל גינה הם העציצים.


לעציץ בגינה יש המון תפקידים:


הוא יכול לשמש לגידול סוגים שונים של צמחים מאשר אלו הגדלים בקרקע הטבעית של הגינה.


עציצים באים במגוון צבעים, חומרים, גדלים, טקסטורות.  לכן הם יכולים להכניס המון צבע והמון גיוון לכל גינה.


אפשר להעמיד או לתלות עציצים בכל מיני גבהים, ועל ידי כך להוסיף לגינה – השטוחה במהותה- עוד מימד של גובה. עציץ יכול להיות תלוי מעץ או מקיר, לעמוד על קיר, על אבן, על ספסל, על עמוד מיוחד, על שלחן גינה - אין גבול לאפשרויות ולצירופים.


על ידי מיקום של עציצים בנקודות מסוימות בגינה, אפשר להדגיש את אותן נקודות. למשל: ליד שער הכניסה לחצר.


בניגוד לצמחים השתולים באדמה, אפשר להזיז את העציצים! כך נוכל לשנות את מיקום העציץ כשאנחנו רואים שהצמח שבתוכו מקבל יותר מדי או פחות מדי שמש. כך נוכל לגדל בצד צמחים שונים, ולהעביר אותם למרכז הגינה רק כשהם גדולים ופורחים.


כאן תוכלו לראות דוגמאות לכל מה שכתבתי....

אודות הכותב:

בעלת משרד לאדריכלות ועיצוב פנים בתל אביב. אנו עוסקים בתכנון ופיקוח על כל עבודות הבניה והשיפוצים, בתחומי האדריכלת ועיצוב הפנים , וגם קצת בתכנון גינות. יש לנו המון ניסיון, וגם המון התלהבות והאהבה לעבודה.   אורלי ערן - אדריכלות ועיצוב פנים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il